YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhuriyet'ten alçak algı operasyonu! FETÖ'cülerle masumları kıyasladı
FETÖ ve PKK'nın adeta sözcülüğüne soyunan Cumhuriyet gazetesi, bir algı operasyonuna daha imza attı. Gazete, 15 Temmuz darbecileri ile 12 Eylül’de gözaltına alınan masum vatandaşları kıyasladı.
Cumhuriyet'ten alçak algı operasyonu! FETÖ'cülerle masumları kıyasladı
13 Eylül 2017 / 14:12 Güncelleme: 13 Eylül 2017 / 14:21

15 Temmuz darbe girişimi öncesinde darbeyi meşru kılan haberler yapan gazete, darbe girişimi sonrasında da hem terör örgütü FETÖ, hem de PKK'yı masum gösteren yayınlarıyla dikkati çekmişti. Gazetenin terör örgütlerinin sözcülüğü yapar gibi servis ettiği haberlerine bir yenisi eklendi.

TBMM İnsan Hakları Komisyonu’ndan Şenal Sarıhan’ın skandal açıklamalarını sayfalarına taşıyan gazete 12 Eylül darbesi süreci ile 15 Temmuz ihanet girişimini karşılaştırdı. 12 Eylül’de gözaltına alınan vatandaşların fotoğrafı ile 15 Temmuz’da ihanet girişimine kalkışan darbecilerin fotoğrafını birlikte sunan gazetenin bu paylaşımı tepki çekti.

resized_abd89-052272e3cumhuriyet.jpg

OHAL ÇIĞIRTKANLIĞI

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından da pek çok kez örgüte kol kanat geren gazete, 'Darbecilerin yapmadığını AK Parti hükümeti yapıyor' şeklinde algı çalışmaları başlatarak, darbecilerin hakkını savunmuştu.

OHAL'e tepki gösteren gazetede, yayınlanan KHK'lar için "Demokrasi boğuluyor" başlığı atılmıştı. Darbeye kalkışan FETÖ'cüleri savunan gazete, "İki yeni Kanun Hükmünde Kararname yayımladı. Kararnameye göre, 15 medya kuruluşu kapatıldı, 11 bin kişi ihraç edildi, rektör seçimleri kaldırıldı, savunma kısıtlandı" ifadelerine yer vererek, FETÖ'ye yönelik bakış açısını bir kez daha gözler önüne serdi.

Aferin sana!
 // Ahmet Y.
Kendini çok güzel tarif etmişsin! Senin gibi çukurlara verilecek başka da cevabım yok. Çünkü seninle polemiğe girip, seviyene düşemem. hadi yoluna... Başka kapıya...kışşaa........
14 Eylül 2017 Perşembe 14:04
 // Ömer/ Hain Haindir. Ha Sizden, Ha Bizden
yahudi finansmanlı, mkyk üyesinin hissedarı olduğu Cı mı ri yet gaSTesi, Masum insanlarla Vatan Haini Fetoşçuları birbirinden ayırt edemeyecek kadar alçak bir o kadarda cahiller. Tıpkı makarnacı biatçılar gibi......
14 Eylül 2017 13:11
 // Ömer/ başka kapıyı kriptolojik haŞhaşiN!
Becerebildiğiniz en iyi iş, MoRiS sülemans' ın, 28 şubat tahrikçisi, biricik ve Nazlı kızı gibi, hemen saldırıya geçip ahlaksızca ve utanmadan, pisliğinizi yüzünüze vuranlara iftira atmaya başlamak. Tek bildiğiniz 7/24 kıçı açıkta keçi misali; koyuna gülmek....
14 Eylül 2017 12:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler