YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhuriyet'ten 40 bin liralık yalan
Paralel medya ve Doğan Grubu medyasının Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni itibarsızlaştırmak için başvurduğu propaganda haberlerine Cumhuriyet gazetesi bir yenisini ekledi.
Cumhuriyet'ten 40 bin liralık yalan
04 Temmuz 2015 / 14:08 Güncelleme: 04 Temmuz 2015 / 14:20

Ankara'nın üçüncü büyük camisi olma özelliğini taşıyan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin içindeki Beştepe Millet Camii dün hizmete girdi. 3 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği caminin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in aralarında bulunduğu çok sayıda ismin katılımıyla yapıldı.

Paralel medya ve Doğan Grubu medyasının Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni itibarsızlaştırmak için başvurduğu propaganda haberlerine Cumhuriyet gazetesi bir yenisini ekledi. Erdoğan'ın ilim adamlarıyla buluştuğu iftarın maliyetine dair 1 milyon 8 bin 20 liralık iddianın ardından Beştepe Millet Camii'ndeki ahşap imam kürsüsünün bedelinin 40 bin lira olduğunu iddia edildi.

Cumhuriyet gazetesi ilk sayfadan verdiği haberde dünya kuran okuma birincisi imamı da “Erdoğan'ın imamı" ilan etti.

Bir fotoğraftan yola çıkan gazete Beştepe Millet Camii'ndeki kürsüye 40 bin lira değer biçti. Gazete 2010 yılında Moskova'da, 2014 yılında Malezya'da Kuran okuma birinciliğini kazanan Beştepe Millet Camisi imamına, manşetten "Erdoğan'ın imamı" diyerek yeni bir skandala imza attı.

1-20150704140857.jpg

Cumhuriyet gazetesi Beştepe Millet Camii'ndeki ahşap imam kürsüsünün bedelinin 40 bin lira olduğunu iddia etti.

Kürsüden önce masa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilim adamlarıyla buluştuğu iftarın maliyetine dair 1 milyon 8 bin 20 liralık iddiayı 'iftiradan ibaret' olarak değerlendirmiş, toplam yemek maliyetinin 3 bin 390 lira olduğunu belirtmişti.

Cumhurbşkanlığı Sarayı'nda Erdoğan'ın din alimlerine verdiği iftarda kullanılan masa ve diğer kaşık tabakları fahiş fiyatta olduklarını iddia eden Hürriyet, Sözcü ve Cumhuriyet başta olmak üzere medya kuruluşlarının algı yönetimi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank'ın atttığı tweetle ortaya çıkmıştı.

hadiiiii ordan
 // mu
hadi oradan be . havlayıp durmayın...
05 Temmuz 2015 Pazar 01:38
 // asd
cumhuriyet ve zaman gazetesi gibi gazeteleri okuyunca gerçekliği umrunda olmadan iftaralardan mutlu olan taraftarlar oldukça her türlüsünü yazmaktan çekinmezler....
04 Temmuz 2015 19:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler