YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhuriyet'in avukatı Ergenekoncuyu nasıl terletti?
Cumhuriyet'in avukatı Ergenekoncuyu nasıl terletti?
Cumhuriyet'in avukatı Ergenekoncuyu nasıl terletti?
03 Aralık 2008 / 08:29 Güncelleme: 03 Aralık 2008 / 00:00

Annesinin evinden çıkan patlayıcıların kendisine ait olduğunu kabul eden Binbaşı Emek, “Patlayıcıları birliğime teslim etmeyi unutmuşum" dedi.


Ergenekon davasının 21. duruşmasında örgüt yöneticiliğinden yargılanan tutuklu sanık emekli Binbaşı Fikret Emek savunmasını yaptı. Emek, annesinin Eskişehir'deki evinde ele geçirilen patlayıcı maddeleri operasyonlarda bulduğunu belirterek, "Geçirdiğim rahatsızlık ve psikolojik durumum nedeniyle patlayıcıları birliğime teslim etmeyi unutmuşum" dedi.


Emek, çapraz sorgusunda davanın müdahillerinden Cumhuriyet Gazetesi'nin avukatlarınca sorulan sorularla terledi. Operasyonlarda ele geçirdiği el bombalarıyla ilgili olarak Cumhuriyet Gazetesi'nin avukatları "Nasıl oluyor da operasyonda ele geçirilen bombaların seri numaralarıyla Cumhuriyet gazetesine atılan bombaların seri numaraları aynı oluyor" diye sordu.


Emek bu soruya, "O dönemlerde karakol baskınları oluyordu. Oradan almış olabilirler. Zaten biz de yaptığımız operasyonlarda onlardan alıyorduk" karşılığını verdi. Savcının Genelkurmay içerisinde kalması gereken çok gizli bilgilerin kendisine ait bir CD içerisinde bulunduğunu hatırlatması üzerine Emek, bu bilginin disket içerisinde kendisine geldiğini belirterek, "Bir gazeteciye haber kaynağı nasıl sorulmazsa, bizim de istihbarat kaynaklarımız sorulmaz" diye konuştu. BUGÜN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler