YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhuriyet ve Zaman'dan skandal bildirgeye destek
Demokratik Toplum Kongresi'nin sonuç bildirgesinde sıralanan alçak maddelere Cumhuriyet ve Zaman adeta sahip çıktı.
Cumhuriyet ve Zaman'dan skandal bildirgeye destek
28 Aralık 2015 / 11:39 Güncelleme: 28 Aralık 2015 / 11:45

İçinde HDP'lilerin de olduğu Demokratik Toplum Kongresi "öz yönetim"i tarif eden bir deklarasyon yayımladı. Oluşturulacak özerk bölgelerde, eğitimden sağlığa her hizmetin öz yönetim meclisleri tarafından verilmesi talep edildi. 14 madde arasında "Özerk Bölge Yönetiminin denetiminde, yereldeki asayişin tümünü sağlayacak resmi yerel güvenlik birimlerinin kurulması" ifadesi de yer aldı.

Türkiye'nin birlik ve bütünlüğüne tehdit oluşturan, her konuda ihanet içinde olanlara medya desteğini esirgemeyen Cumhuriyet ve Zaman gazetesi, DTK'nın özerklik talebi ve diğer maddelerine adeta sahip çıkarak, DTK sözcüleri gibi haberi kamuoyuna duyurdu. PKK'nın yayın organı Özgür Gündem'in "Tarihi karar özerk Kürdistan" manşetini aratmadı, hatta aynı dili kullandı.

Cumhuriyet gazetesi; Ülkenin meşru hükümetinin attığı adımlarda kullanılan 'yol haritası' tabirini, Türkiye'nin egemenliğini yok sayan bölücüler için kullandı ve 'Diyarbakır'da tarihi açıklama' diyerek bildirgeye destek çıktı.

rs1-557.jpg

Cumhuriyet iç sayfasında ise sanki Diyarbakır'da Türkiye'nin tarihi yazılmış gibi açıklamayı haklı ve meşru gibi gösterdi.

rs2-178.jpg

Tepkiden çekinen Zaman gazetesi ise manşetinden göremediği haberi iç sayfalarına atarak, hiç eleştiri göstermeden, DTK'nın dahi kendini tarif etmediği bir söylemle "Kürt hareketinin bütün bileşenlerini bünyesinde barındıran DTK..." diyerek özerklik talebini meşru göstermeye çalıştı.

rs3-078.jpg

PKK'nın gazetesi Özgür Gündem açıklamayı 'tarihi' görürken, adını Türkiye'nin yönetim şeklinden alan Cumhuriyet ise aynı dili kullanarak "tarihi" dedi!

rs4-027.jpg

HABER7

şizofrenik, paranoyak, anakronizm ne ararsan hepsi bir arada.
 // zülfikar
malum yapının arkasından gidenlerin face lerine bakınca;ne de çok ölü seviciler, onu görüyoruz. muhsin yazıcıoğlu nu paylaşır,onun kaybedilmiş bir değer olduğunu dair paylaşımlar yaparlar-değerli bir kişi olduğuna şüphemiz yok-gelgelim sizin seçimde o parti ile yediğiniz haltlar,ya onları nereye koyalım! bu nasıl bir yapıdır ki;hem muhsin yazıcıoğlunu sever, hem de gider seçimde pkk partisine oy verir, alayınız bu.siz ne siziniz lan?sonra demeyin çıktık dikenli yollara,dikeninize de yolunuza da...
28 Aralık 2015 Pazartesi 12:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler