YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhuriyet terörle mücadeleden rahatsız oldu
Türkiye'yi IŞİD'e silah taşımakla suçlayıp MİT TIR'ları haberleri yapan Cumhuriyet gazetesi Türkiye'nin IŞİD ve PKK'ya yönelik hava operasyonları ve 22 ilde terör örgütlerine karşı yapılan operasyonları eleştirel bir dille okurlarına sundu.
Cumhuriyet terörle mücadeleden rahatsız oldu
25 Temmuz 2015 / 13:18 Güncelleme: 25 Temmuz 2015 / 13:18

Türkiye'yi IŞİD'e silah taşımakla suçlayıp MİT TIR'ları haberleri yapan Cumhuriyet gazetesi Türkiye'nin Suriye'de açılan ateşle Astsubay Yalçın Nane'nin şehit olması üzerine ilk kez doğrudan IŞİD'i hedef alarak önceki gece düzenlediği hava operasyonu ve dün gece Kuzey Irak'taki PKK noktaları hedef alınmasından rahatsız oldu. Can Dündar yönetimindeki Cumhuriyet "Yurtta savaş dünyada savaş" manşetiyle Türkiye'nin Atatürk'ün hedefinin tam tersi yönde yönetildiğini öne sürerek Kuzey Suriye ve Irak'taki hava operasyonlarını eleştirdi.

Cumhuriyet gazetesi IŞİD ve PKK'ya yönelik hava operasyonları ve 22 ilde terör örgütlerine karşı yapılan operasyonları eleştirdi.

Gazetenin, Türkiye'nin güvenliği için ülke içinde ve dışında yürüttüğü operasyonları "TSK uçakları Suriye ve Kuzey Irak'ı bombalarken Emniyet de içeride genişletti" ifadeleri ile okura sunması tepki çekti. 22 ilde yapılan güvenlik operasyonlarını 'OHAL' olarak değerlendiren Cumhuriyet gazetesinin polisin şüphelilere çifte standart uyguladığını iddia etmesi algı operasyonu olarak değerlendirildi.


 
Gazete polisin şüphelilere çifte standart uyguladığını iddia etti.

IŞİD ve PKK vuruldu

Türkiye, Suriye'de açılan ateşle Astsubay Yalçın Nane'nin şehit olması üzerine ilk kez doğrudan IŞİD'i hedef alarak önceki gece hava operasyonu düzenledi, Suriye'deki üç IŞİD noktası vuruldu, 35 IŞİD'linin öldüğü iddiası var. Operasyonun yankıları sürerken dün gece ikinci harekât düzenlendi. Yine Diyarbakır'daki Pars Filosu'nun görev aldığı operasyonda bu kez Kuzey Irak'taki PKK noktaları hedef alındı. Kuzey Irak'taki Kandil, Zap, Metina, Basyan ve Avaşin kampları jetlerle vuruldu.

22 ilde operasyon yapıldı

24 Temmuz itibarıyla DAEŞ terör örgütü, PKK terör örgütü ve iltisaklı yapılanmalar ile diğer marjinal sol örgütlere karşı yapılan çalışmalarda, terör örgütlerinin talimatları doğrultusunda kamu düzenini tehdit eden faaliyetlerde bulunan, vatandaşlara ve güvenlik güçlerine karşı silahlı eylem gerçekleştiren ve eylem hazırlığı içinde olduğu değerlendirilen çok sayıda kişiye yönelik eş zamanlı olarak 22 ilde operasyon yapıldı. Bu kapsamda şu ana kadar terör örgütlerine mensup toplam 320 kişi gözaltına alındı.

Etiketler: , ,
 // Hakan Yer
SÖZCÜ HÜRRİYET CUMHURİYET TÜRKÇE YAYINLANAN INGİLİZ YAHUDİ GAZERESIDIR...
25 Temmuz 2015 20:33
rezil
 // uykucu
Kani ve sutu bozuk cumhuriyet'in boyle bir kahramanlik destanina medhiyeler duzmesi beklenemezdi......
25 Temmuz 2015 Cumartesi 13:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler