YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanlığı'nın ismi değişti
Cumhurbaşkanlığı'nın ismi değişti
12 Şubat 2015 13:09
Cumhurbaşkanlığı'nın "tccankaya" olan sosyal medyadaki kullanıcı isimi, yeni adrese taşınılmasının ardından "tccumhurbaskanligi" ve "tcbestepe" olarak değiştirildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, 2010 yılında Twitter, 2011 yılında ise Facebook'ta kurumsal hesaplar açan Cumhurbaşkanlığı, Çankaya Köşkü'nden Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na taşınmasının ardından, sosyal medyadaki kurumsal hesapların isimlerinde de değişikliğe gitti.

Daha önce "tccankaya" kurumsal kimliğiyle Twitter, Facebook, Youtube ve Instagram'da hesapları bulunan Cumhurbaşkanlığının, hesap isimleri "tccumhurbaskanligi" veya "tcbestepe" olarak değiştirildi.

s1-001.jpg

Twitter'da 1 milyon 945 takipçisi bulunan "tccankaya" kurumsal hesabının kullanıcı adı da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bulunduğu semte uygun olarak "tcbestepe" olarak belirlendi.

Sosyal medya hesaplarının profil fotoğrafları da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı ön cepheden gösteren bir kare ile yenilendi.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi Twitter hesabından ilk kez şahsi olarak tweet atmış ve paylaşımları yoğun ilgi görmüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kişisel tweetlerini metnin sonuna "RTE" kısaltması koyarak atacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığının tüm sosyal medya hesapları, Kurumsal İletişim Başkanlığı tarafından yönetiliyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler