YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanlığı'ndan vize krizi ile ilgili kritik açıklama!
Cumhurbaşkanlığı'ndan vize krizi ile ilgili kritik açıklama!
18 Ekim 2017 15:07
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, krizin kısa sürede çözüleceğine inandığını söyledi.

"TRT World Forum"da konuşan Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Türkiye ile ABD arasında yaşanan vize kriziyle ilgili de konuştu. Kalın'ın ardından Dışişleri kaynakları Türkiye ile ABD arasında vize işlemlerinin karşılıklı olarak askıya alınmasının ardından krizin çözümüne yönelik yapılan ilk görüşmenin olumlu geçtiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD ile vize krizi konusunda görüşmeler devam ediyor, iyi bir noktaya doğru gidiliyor, detaylar birkaç gün içinde netleşecek" dedi.

"Yakın vadede vize sorunun çözüleceğine inanıyorum" diyen Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Biz bu işin çözülmesinden yanayız ama gelen heyet bu işi bitirmek üzere yetkilendirilmiş bir heyet değil, bizim görüşlerimizi Washington'a götürecek. İki ülke içişleri, dışişleri ve adalet bakanlıkları arasında daha sağlıklı bilgi alışverişi sağlanması isteniyor, konsüler erişim sağlanmasında mutabakat sağlanıyor."

TOPLANTI SONA ERDİ

Türkiye ile ABD arasında vize işlemlerinin karşılıklı olarak askıya alınmasının ardından krizin çözümüne yönelik iki ülkenin diplomatik heyetleri arasında Dışişleri Bakanlığında sabah saatlerinde başlayan görüşme sona erdi. 

OLUMLU GEÇTİ

Dışişleri kaynaklarından alınan bilgiye göre; Türkiye ile ABD arasında vize işlemlerinin karşılıklı olarak askıya alınmasının ardından krizin çözümüne yönelik yapılan ilk görüşmenin olumlu geçtiği belirtildi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler