YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanlığı'ndan Sümeyye Erdoğan açıklaması
Cumhurbaşkanlığı'ndan Sümeyye Erdoğan açıklaması
06 Ekim 2016 19:03
Cumhurbaşkanlığı, Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın koruyan aracın içerisindeki silahların çalınması olayının terörle bağlantılı olmadığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ı koruyan aracın içerisindeki otomatik ve uzun namlulu silahların çalınmasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama geldi.

5 şüphelinin gözaltına alındığı belirtilirken olayın terörle bağlantılı olmadığı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle;

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kızları Sümeyye Erdoğan'ın koruma aracındaki silahların çalınması konusunda medyada yer alan bazı haberlere dair bir hususun tavzihinde yarar görülmüştür. Silahların 10 Temmuz 2016 tarihinde İstanbul Bakırköy'de park halindeki koruma aracından çalınmasının, bazı iddiaların aksine, terörle alakalı bir boyutu bulunmamaktadır.

Bilindiği üzere 13 Temmuz 2016'da Emniyet birimlerimiz tarafından düzenlenen operasyon neticesinde çalınan silahlar, teçhizat ve mühimmat eksiksiz olarak ele geçirilmiş, olayla ilgili 5 şüpheli de gözaltına alınmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, şüpheliler hakkında hırsızlık suçundan işlem yapması da hadisenin terörle ilgili bir boyutu olmadığını ortaya koymaktadır."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler