YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Kalın'dan Putin'e mektup açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Rusya Devlet Başkanı Putin'e gönderdiği mektupta, Rus askeri uçağının düşmesiyle ilgili derin üzüntü duyduğunu belirttiğini bildirdi.
Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Kalın'dan Putin'e mektup açıklaması
27 Haziran 2016 / 17:06 Güncelleme: 27 Haziran 2016 / 18:33

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e gönderdiği mektupla ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın geçtiğimiz kasım ayında bir Rus askeri uçağının düşmesiyle ilgili derin üzüntü duyduğunu ifade eden Kalın, mektupta, "Hayatını kaybeden Rus pilotun ailesine bir kez daha acılarını paylaştığımı belirtmek ve taziyelerimi sunmak istiyorum; kusura bakmasınlar diyorum." ifadesine yer verildiğini bildirdi.

"Geleneksel dostane ilişkilerin yeniden tesisi" çağrısı

Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rus mevkidaşına Türkiye ile Rusya arasındaki geleneksel dostane ilişkilerin tekrar tesis edilmesi, bölgesel krizlerin çözümü için işbirliği ve terörle ortak mücadele edilmesi için çağrıda bulunduğunu da vurguladı.

İlişkilerin geliştirilmesi amacıyla gerekli adımlar atılacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "İki ülke, ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla gerekli adımların atılması hususunda mutabık kaldı." dedi.

AA

 // adl
Olmadi...
27 Haziran 2016 21:44
 // mehmet
Rusya iyidir iyi en azından gidip calisiyoz arada...
27 Haziran 2016 19:21
 // Rasim DUMAN
Bu "dostluk" cercevesine ALMANYA, CİN, HİNDİSTAN' dahil edilebilir ise, ABD-İNGİLTERE mihverinin cesareti buyuk olcude kirilacaktir. Simdi bu "dostluk" psikolojisi ile ilk yapilacak is UJRAYNA-RUSYA Probleminin hal yoluna konulmasidir. Burada Rusyanin musbet tavir almasi hem kendisinin hem de bizim lehimize olacaktir....
27 Haziran 2016 19:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler