YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Cumhurbaşkanlığı makamına vazo yerleştirmiyoruz"
Başbakan Erdoğan, 7. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası'nda konuştu. Gündeminde yine Paralel Yapı ve muhalefet olan Erdoğan seçimlerle ilgili "Cumhurbaşkanlığı makamına vazo yerleştirmiyoruz. Artık Cumhurbaşkanı her süreçte yer alacak" dedi.
"Cumhurbaşkanlığı makamına vazo yerleştirmiyoruz"
07 Ağustos 2014 / 12:20 Güncelleme: 07 Ağustos 2014 / 12:32

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Sadece siyaseti değil, emniyeti, yargıyı değil iş dünyasını da dizayn etmeye çalışmışlar. Ananaslar, rafineri işleri gelip gidiyor. Tehditler, şantajlar, kumpaslar yapılıyor. İş adamlarından haraç alınıyor. Kusura bakmayın birçok iş adamı bu konuda konuşmuyor, konuşun be, kimden ne aldılar, konuşun."

"Ortada alçakça bir ihanet var"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Benim Sayın Mahmut Abbas ile yaptığım, Somali Cumhurbaşkanı ile yaptığım konuşmaları bunlar ne yapacaklar, bunları ne için kullanacaklar, bunları kime servis ediyorlar  Ortada alçakça bir ihanet var. Bugün hala bu alçakça ihanet karşısında susanlar varsa çok açık söylüyorum durumlarını gözden geçirsinler. 'Tayyip Erdoğan çok sert.' Evet bu durumlar karşısında sertim, eğer bundan rahatsız olanlar varsa ben sert olmaya devam edeceğim."

"İşte parelel yapı denilen zihniyet bu"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Bir savcı çıkıp edep dışı, haya dışı, devlet ahlakından öte, eğer bir Başbakan'a saygısızlık yapabiliyorsa bir Bakan'a saygısızlık yapabiliyorsa, bu ülkede yargı artık şüpheleri üzerine çekmeye başlamış demektir. Yargı kararlarıyla konuşur, yargı siyasete cevap vermekle görevli bir kurum değildir.

Şu anda düşünebiliyor musunuz, bu ülkenin HSYK'sı hala savcılık görevini ihlal etmiş olan bu kişi hakkında kalkıp da gerekli olan adımı atmıyor. Neden  İşte parelel yapı denilen zihniyet bu ve bu zihniyet birbirini çok açık net koruma altına alabiliyor."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları,

- TOBB'un Filistinliler ve Irak'taki Türkmen kardeşlerimize yaptığınız yardımı ilgiyle takip ediyoruz.

- Eğer pazar günü Cumhurbaşkanı seçilirsem Türkiye'nin istikametinde hiçbir değişme olmayacak

-Bizim partimizin hiçbir zaman tek adam partisi olmadı olmayacakta. Her zaman istişareler partisi oldu, olmaya da devam edecek.

- Paralel yapının hedefi, Türkiye Cumhurriyetidir... Doğrudan doğruya 'MİLLİ İRADE'dir.

- Bu ülkenin HSYK'sı savcılık görevinin ihlal etmiş bir kişi ( Zekeriya Öz) hakkında kalkıpta adım atmıyor.

- Biz bunların takipçisi olacağız eğer olmazsak bu ülkede bir yargı devleti kurulur ki bu da en tehlikelisidir.

- Bakanımla yaptığım kriptolu görüşmeler dinleniyor ve birilerine servis ediyor.

- Tayyip Erdoğan çok sert diyorlar evet sertim eğer bunlar böyle devam eederse bende sert olmaya devam edeceğim.

- Bunlar iş dünyasını da baskı altına almaya çalıştı. O yüzden sizlerden bize Paralel yapı konusunda destek bekliyoruz.

-Türkiye'nin ekonomisinde bir sapma olmayacak. 12 yıl içinde ekonomi defalarca test edildi.

- Ekonomi hamd olsun seçimlerden etkilenmiyor. Çünkü biz seçim endeksli ekonomi oluşturmadık. Ekonominin temelleri çok sağlam.

- Biz Cumhurbaşkanlığı makamına bir süs eşyası bir vazo yerleştirmiyoruz. Artık Cumhurbaşkanı her süreçte yer alacak ve ülkenin birlik ve beraberliği için elinden geleni yapacak.

 

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler