YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı ve Başbakan görüşmesi başladı
Cumhurbaşkanı ve Başbakan görüşmesi başladı
11 Haziran 2013 19:11
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, haftalık olağan görüşme kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, haftalık olağan görüşme kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yarın Karadeniz turuna çıkacak olmasından dolayı Perşembe günü gerçekleşmesi beklenen haftalık olağan görüşme bugüne alındı. Gül-Erdoğan arasındaki görüşme yaklaşık 1 saat 10 dakika sürdü.

Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen görüşmede öncelikli olarak Taksim Gezi Parkı protestolarıyla başlayan olayların ele alındığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, olaylar ilk başladığı sıralarda yaptığı açıklamada, "İyi niyetli mesajlar alınmıştır" demişti. Başbakan Erdoğan ise yaptığı her açıklamada protestoların arkasında dış güçlerin de bulunduğunu belirterek, faiz lobisine dikkat çekmişti. Köşk’te gerçekleşen görüşmede de bu protestoların ilk günden itibaren nasıl başladığı ve gidişatın nasıl olduğunun detaylı bir şekilde masaya yatırıldığı öğrenildi. Görüşmede Başbakan Erdoğan'ın olayların arkasında bulunan dış güçlerle ilgili elindeki somut bilgileri Cumhurbaşkanı Gül'le paylaşabileceği de belirtildi.

Köşk'te ayrıca çözüm süreci, Suriye'deki ve ekonomideki son durumun da ele alındığı tahmin ediliyor. Görüşmelerin ardından Başbakan Erdoğan Başbakanlık Resmi Konutu'na gelirken, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da Başbakan Erdoğan'ın konuta giriş yaptığı sırada Başbakanlık Resmi Konutu’na geldi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler