YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı sözcüsü: İsrail ateşle oynuyor
Gündeme dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "İsrail şu an ateşle oynuyor" dedi.
Cumhurbaşkanı sözcüsü: İsrail ateşle oynuyor
15 Eylül 2015 / 13:20 Güncelleme: 15 Eylül 2015 / 15:07

İsrail askerlerinin, Mescid-i Aksa Külliyesi içerisindeki bölüme Müslümanların girişini engellediğini hatırlatan Kalın, şöyle konuştu:

Mescid-i Aksa'ya saldırı

"Mescid-i Aksa Külliyesi içerisindeki bölüme Müslümanların girişini engelleyen İsrail askerleri, maalesef onlarca kişinin de yaralanmasına neden oldu. Bunun amacının ne olduğunu biliyoruz. El-Halil kentinde Hz. İbrahim Cami'nde yaptıkları gibi Mescid-i Aksa'nın da belli bölümlerini zamansal ve mekansal olarak taksim etmeye çalışmaktadır İsrail yönetimi. Böylece oraya aşırılıkçı Yahudi yerleşimcilerin girmesini meşrulaştırmaya çalışmaktadır. Bunlar yapılırken İsrail askerlerinin koruması altında kirli postallarıyla Mescid-i Aksa'nın pak topraklarına, halılarına, camilerine ayak basmalarını şiddetle kınıyoruz."

İsrail ateşle oynuyor

"İsrail şuan ateşle oynuyor. Mescid-i Aksa bizim ilk kıblemizdir ve yüzlerce yıl bu topraklarda, Müslümanlar, Yahudiler ve Hristiyanlar bir arada yaşadılar. Fakat maalesef Kudüs tarihi boyunca iki karanlık dönem gördü. Birisi Haçlı işgaliydi, birisi de son yıllarda işgal altındaki Kudüs'ün yaşadıklarıdır."

Terörü şirin göstermek suçtur

"Terörle mücadele kararlılıkla devam edecek. Herkes sağduyu ile hareket etmeli. Terörizm nasıl bir suçsa, terörü şirin göstermek, estetize etmek suçtur.

"Terör örgütünün Cizre gibi yaptığı yerlerde hiçbir demokratik ülkede müsamaha gösterilemez. Zaman zaman uluslararası basında yalan haberlerin yayıldığını görüyoruz. Güvenlik güçlerimiz hukuk çerçevesinde her şeyi yapıyor. "

Sığınmacı krizi

Biz bugüne kadar yaklaşık 2 milyon mülteciyi ülkemize aldık. Bu yükü taşımak bizim için şereftir. Türkiye 78 milyon nüfusu olmasına rağmen, 2 milyon mülteciyi barınmaktadır. Buna rağmen, Avrupa'da 10 bin-20 bin mülteciyi alalım mı almayalım mı tartışması yapılmaktadır. Avrupalı liderlerin mülteci krizinin sonlanması için en azından bir nebze nefes almaları için bir adım atmalarını bekliyoruz. Şu sorular soruluyor: Suriyeliler en çok nereye gitmek istiyor, Avrupa mı Amerika mı? Suriyelilerin gitmek istediği tek yer var, orası da bombaların olmadığı bir Suriye.

DAEŞ ile mücadele

"DAEŞ ile mücadelede yaklaşık 20 bin kişinin ülkeye girişine yasak getirilmiştir. 2 bini aşkın kişi sınır dışı edilmiştir. Türkiye içerisinde yapılan operasyonlarda 500 kişi gözaltına alınmış ve 165 kişi tutuklanmıştır. Bunlarla ilgili hukuki süreç devam etmektedir."

Erdoğan'a yönelik eleştiriler

"Cumhurbaşkanımızın halkla temasını, her buluşmasını 'Bakın, bir seçim kampanyası yürütüyor, siyasi bir faaliyetin içerisinde' gibi yansıtılmasını biz bir kere çok kasıtlı, yanlı bir yaklaşım olarak değerlendiriyoruz."

 

yaptıkları vahşilikler sonlarını getirecektir
 // Muhafız
Siyonist devlet İsrail'in Filistin'deki müslümanlara yaptıkları vahşilikler Hitler'in Yahudilere yaptıklarından daha beter,acaba bu yaptıkları vahşilikler kendi sonlarını hazırladıklarının farkındalar mı?bu yaptıkları vahşiliklerin sonunda Hebron'da,Hayfa'da,Telaviv''de ikinci Hiroşima vakasının yaşanacağının farkındalar mı?5 kilotonluk Plütonyum-239 nükleer bir silahın ülkelerini ne hale getireceğini biliyorlarmı?,inanın sabır taşı yavaş yavaş çatlamak üzere,böyle bir olayda kimseyi suçl...
15 Eylül 2015 Salı 23:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler