YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Cumhurbaşkanı sayılırım''
Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ''Öğrencilik yıllarımı atlattım, yerimden oturup da parmak kaldırarak konuşmam, ben ilçenin Cumhurbaşkanı sayılırım'' dedi.
''Cumhurbaşkanı sayılırım''
12 Temmuz 2010 / 17:01 Güncelleme: 12 Temmuz 2010 / 17:05

Posbıyık, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Çalıştayı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen hafta sonu ilçelerini ziyaret eden Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ü  protokol ve nezaket gereği iyi bir şekilde karşıladığını söyledi.

Bakan Ergün'ün de katılımıyla Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TSO) gerçekleştirilen  toplantıda kendisine söz hakkı verilmediğini iddia eden Posbıyık, şöyle konuştu:

''TSO Başkanı Mehmet Genç'in konuşmasının ardından beni de çağıracaklar diye hazırlığımı yaptım, fakat Vali Erdal Ata'ya söz hakkı verdiler. Vali Ata, konuşmasını bitirdikten sonra Bakanı Ergün'ün yanına giderek, 'size saygısızlık yapmak istemem, özür dilerim yerel yönetici olarak Halil Posbıyık çok önemli bir adam olamayabilir ama 100 bin kişiyi temsil ediyor, bundan dolayı da size saygısızlık yapmak istemiyor, toplantıyı terk etmek istiyorum' dedim. Bakanımız da bana 'sen de konuşursun' dedi. Öğrencilik yıllarımı atlattım, yerimden oturup da parmak kaldırarak konuşmam, ben ilçenin Cumhurbaşkanı sayılırım. Ereğli belediye başkanının yerinin neresi olduğu ve nerede konuşacağı da bellidir. Ben salonu terk etmeye kalktım, o sıra Bakan bey oturmam için rica etti, ben de oturdum. Demokrat belediye başkanıyım, özlük haklarımı çok iyi biliyorum. Belediye başkanı olarak demokratik haklarımı her zaman kullanacağım. Karşımda ister bakan, ister milletvekili, isterse Başbakan olsun hiç fark etmez. Orada yaşananlar kavga filan değildi, ben demokratik haklarımı korudum.''


-VALİ ATA'YA ZİYARET-


Vali Erdal Ata'yı daha önceden planlanmış randevusu için bugün ziyaret ettiğini anlatan Posbıyık, ''Valimize, bundan sonra Ereğli'ye geldiğinizde yanınızda bakan ya da milletvekili olsun bir toplantıda benim konuşma hakkımı engellerse, bu sefer yaptığımdan daha fazla tepki göstereceğimi, daha da aykırı hareketlerle haklarımı arayacağımı söyledim. Ereğli belediye başkanına konuşma hakkı verilecek. Verilmediği takdirde, daha fazlasını yaparım. Toplantıda çok az konuştuğum için pişmanım.'' AA
 

Şowmen
 // Hasan TÜRKOĞLU
Bu adam tam bir şowmen, tribüne oynuyor, hedef belli... CHP Ankara.....
13 Temmuz 2010 00:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler