YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı, ikiz kardeşlerin öyküsünü izleyince gözyaşlarını tutamadı
Darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçekleştirilen bombalı saldırı sonucu birbirinden ayrılan ikiz kardeşlerin hikayesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı duygulandırdı.
Cumhurbaşkanı, ikiz kardeşlerin öyküsünü izleyince gözyaşlarını tutamadı
05 Ağustos 2016 / 04:23 Güncelleme: 05 Ağustos 2016 / 08:58

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT 1 canlı yayınına konuk oldu.

Yayın esnasında yayınlanan ve 16 Temmuz'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önüne atılan bomba sonucu birbirinden ayrılan ikiz kardeşlerin hikayesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı duygulandırdı.

15 Temmuz darbe girişiminde gerçekleştirilen saldırı sonucu ikiz kardeşlerden Erkan Yiğit şehit olurken, Volkan Yiğit ise aldığı yara sonucu gazi oldu. 

Külliye önüne atılan bomba sonucu gazi olan Volkan Yiğit'in diğer kardeşi, yaptıkları telefon görüşmesini şu sözlerle anlatmıştı:

"Kardeşim beni aradı. 'Ben omzumdan vuruldum abi' dedi. 'Erkan nerede?' diye sorduğumda 'Bilmiyorum' dedi bomba etkisiyle savrulduklarını söyledi. Erkan Yiğit'i aramaya başladık. Külliye'de yan yanalardı ikiz kardeşi ile"

Kardeşi Erkan Yiğit'e ulaşmak için aradığında telefonuna ulaşamadığını belirten Hakan Yiğit, "Volkan'a sorduk 'Bir haber var mı?' diye. Erkan Yiğit'e ulaşamadık eve gittiğini düşündük. Telefonunu düşürdüğünü düşündük. Her hastaneye gittiğimizde böyle bir ismin gelmediğini ifade ettiler. Sabah Keçiören Adli Tıp'a gittiğimizde de orada isimlerin olmadığını söylediler. Yine bir umut doğdu. Taki o an olay yerinde olan dernekteki diğer arkadaşların abi şehadet şerbetini içti Erkan Yiğit dedikleri an, içimiz yandı. Metanetli ve dik durmaya çalıştık. Gazi Volkan Yiğit ile Erkan Yiğit ikizdi. Erkan yiğit şehit olduğu gün eşinin doğum günü ve programları varmış. Bunu da birkaç gün sonra öğrenebildik" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler