YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Gül'ün rahatsızlığı ne?
Cumhurbaşkanı Gül, hafif bir grip geçirdiğini, doktorların tavsiyesine uyarak Kayseri'deki programlarını iptal ettiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Gül'ün rahatsızlığı ne?
28 Ekim 2013 / 07:05 Güncelleme: 28 Ekim 2013 / 08:47

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, geçirdiği soğuk algınlığı nedeniyle Kayseri'de öngörülen programını iptal etmek durumunda kaldığını belirterek, "Önümüzde de 29 Ekim merasimleri var, çok seyahatlerimiz var. Onun için doktorlar bugün 'Yukarı çıkmazsanız çok iyi olacak' dediler" dedi.  

Cumhurbaşkanı Gül, ailesine ait bağ evinden ayrılırken basın mensuplarına, makam aracından yaptığı açıklamada, herkesin bu mevsimde karşı karşıya kaldığı hafif bir grip geçirdiğini belirterek, Kayseri'de bugün için öngörülen programlarını iptal etmek durumunda kaldığını söyledi.

Rahatsızlığının üç, dört gündür sürdüğünü dile getiren Gül, "Önümüzde de 29 Ekim merasimleri var, çok seyahatlerimiz var. Onun için doktorlar 'Yukarı çıkmazsanız çok iyi olacak' dediler" diye konuştu.

"Babaevinde özel bir reçete uyguladınız mı?" sorusu üzerine de Cumhurbaşkanı Gül, "Çocukluğumuz burada geçti, bağımız. Bütün çocukluk hatıralarımız burada" dedi. "Ihlamur içtiniz mi mesela?" sorusuna da Gül, "Senin annen baban sana ne yapıyorsa, benim annem babam da bana aynı şeyi yapıyorlar. Onların gözünde hepimiz çocuğuz" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'ndaki programlarında iptal olup olmadığına ilişkin soruyu da, "Ciddi meseleleri Ankara'da konuşuruz" diye yanıtladı.

Üç günlük ziyaret için Kayseri'de bulunan Cumhurbaşkanı Gül, programının son gününde soğuk algınlığı nedeniyle Erciyes Tekir Yaylası'nda düzenlenen ödül törenine katılmamıştı.

Kılıçdaroğlu'ndan geçmiş olsun telefonu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü telefonla arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu.

CHP Basın Biriminden yapılan yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun, soğuk algınlığı nedeniyle Kayseri'deki programlarının bir bölümünü iptal eden Gül'ü telefonla arayarak, geçmiş olsun dileklerini ilettiği kaydedildi.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül'ün de Kılıçdaroğlu'na duyarlılığı nedeniyle teşekkür ettiği belirtildi.

 

AA

teşhis
 // yılmaz türk
Gezi Darbe girişimi sayın Cumhurbaşkanı nın kimyasını bozdu.Rahatsızlık burdan geliyor. Ölürsen şehit kalırsan gazi. KORKMAYIN...
28 Ekim 2013 Pazartesi 11:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler