YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Gül'ün Köşk'teki 7 yılı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Köşk'teki 7 yılını belgeleyen "Cumhurbaşkanlığı Fotoğrafçıları Fotoğraf Sergisi" ni Abdullah Gül bizzat kendisi açtı.
Cumhurbaşkanı Gül'ün Köşk'teki 7 yılı
05 Temmuz 2014 / 01:20 Güncelleme: 05 Temmuz 2014 / 07:59

Beyoğlu Özel Karaköy Rum Ana ve İlköğretim Okulu'nda görev süresi boyunca çekilen fotoğraflardan oluşan Cumhurbaşkanlığı Fotoğrafçıları Fotoğraf Sergisi'nin açılışını yapan Gül, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve beraberindeki heyetle sergiyi gezdi.

Gül, ilgiyle incelediği fotoğraflara ilişkin anılarını da paylaştı.Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, serginin, Cumhurbaşkanlığı fotoğrafçılarının 7 yıl boyunca çektiği binlerce, belki yüzbinlerce resim arasından seçilen karelerden oluştuğunu belirterek, "Bir nevi 7 yılın özetini yapmışlar" dedi.

Her yere kendisiyle beraber giden fotoğrafçılarının çok yorulduğunu ifade eden Gül, "Her yerde en iyi fırsatı değerlendirmek için daima teyakkuzda durdular. 7 sene boyunca gördüğünüz, herkesin izlediği resimleri çektiler" diye konuştu.Gül, fotoğrafçıların bir nevi tarihi de belgelediklerini vurguladı.

Sergide, Cumhurbaşkanlığı fotoğrafçıları Ayhan Fırat, Murat Çetinmühürdar, Mustafa Öztartan, İrfan Yıldız ve Mehmet Demirci'nin yaklaşık 1 milyon kare arasından seçilen 50 fotoğrafı bulunuyor.Ziyarete açılan sergide, Cumhurbaşkanı Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül ile Doğubeyazıt'taki İshakpaşa Sarayı'nı ziyaret ederken, Tarabya Köşkü'nde kar yağışı altında yürürken, babası Ahmet Hamdi Gül ile bağ evinde domates toplarken, Erciyes Dağı'nda göçerlerin sofrasına konuk olurken, Nairobi Ulusal Parkı'nda çıtayı severken, Gabon'da deniz kenarında yürürken, Azerbaycan'da balık tutarken, Amerika'da Birleşmiş Milletler toplantısı sonrası bilgisayardan haberleri takip ederken çekilen kareleri yer alıyor.

Cumhurbaşkanlığı Fotoğrafçıları Fotoğraf Sergisi, 11 Temmuz'a kadar açık kalacak.

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler