YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Gül'e at hediye edildi
Cumhurbaşkanı Gül'e at hediye edildi
31 Mayıs 2013 10:05
Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Muhamedov, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, 'arkadaş' (uzaktaki dost) adındaki Ahal teke cinsi at hediye etti.

Gurbanguli, ata Gül adına binerek, test etti. Gül'ü, Türkmenistan Devlet Başkanlığı Atçılık Spor Kompleksi’ne gelişinde Berdimuhamedov karşıladı. At gösterisinin yapılacağı manejin yakınındaki çadıra geçerek, bir süre sohbet eden Gül ve Berdimuhamedov, gösterinin seyri ve atların incelenmesinin ardından hipodromdaki özel locada, binicilik gösterisini izledi. -Gül'e Arkadaş hediyesi Berdimuhamedov, Gül'e Arkadaş adlı Ahal teke cinsi at hediye etti.

Berdimuhamedov, Gül'e atı test etmek isteyip istemediğini sordu. Gül'ün 'evet' demesi üzerine de onun adına Arkadaş'ı test etti.Testin sonunda Gül ve Berdimuhamedov, Arkadaş ile fotoğraf çektirdi. Gazetecilerin sorusu üzerine Berdimuhamedov, atın sakin ve iyi huylu olduğu bilgisini verdi.Cumhurbaşkanı Gül ise "Arkadaş'a, arkadaşım bindi ve ayaklarını açtı. Çok değerli bir hediye verdi, bana arkadaşım" dedi. Atın asil bir hayvan olduğunu ifade eden Gül, "Hediyelerin en değerlisi ve altın renginde" değerlendirmesini yaptı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler