YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Gül'den Hakan Fidan açıklaması
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "MİT ve Müsteşarı, Türkiye'nin milli menfaatleri ve çıkarları doğrultusunda kendilerine verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirirler ve getiriyorlar. Bazen bu faaliyetlerden rahatsız olan çevreler de olabilir" dedi.
Cumhurbaşkanı Gül'den Hakan Fidan açıklaması
23 Ekim 2013 / 15:35 Güncelleme: 23 Ekim 2013 / 15:52

Türkiye'nin kendi bağımsız politikaları ve onların uygulanmaları, Türkiye'nin çıkarları her şeyin önünde gelir diyen Abdullah Gül,  dışarıda yazılıp çizilenlerin kendileri için o kadar önemli olmadığını ifade etti.

ODTÜ konusu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ODTÜ arazisinden geçecek yol nedeniyle yaşananlara ilişkin "Bunlar büyütmeden, konuşularak halledilecek konulardır. İlgililer konuşur, hallederler" dedi.

Hava Savunma Sistemi

Cumhurbaşkanı Gül,  "Hava Savunma Sistemi ile ilgili Türkiye, müttefiklik ilişkilerine her zaman önem verir. Bu sistem çerçevesinde neticelenirse yeni alınacak füzeler, onların entegrasyonu, hep konuşulmuştur. Teknik kısımlardır" dedi. 

Gül, hava savunma sisteminde, teknik meselelerin hesaplanarak, karar verildiğini belirterek, "Bundan başka anlamlar da çıkartmamak gerekir. Ayrıca başka NATO ülkelerinde de bu tip uygulamalar vardır" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler