YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Gül'den Erdoğan'a destek!
Cumhurbaşkanı Gül'den Erdoğan'a destek!
30 Ocak 2009 14:10
Cumhurbaşkanı Gül'den Erdoğan'a destek!


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Davos'ta yaşanan gerginlikle ilgili olarak, ''Bir Türk Başbakanı'na saygısızlık yapılırsa, herhalde o da sineye çekecek değil, bunu kimse beklemesin. O da gerekli cevabı verdi'' dedi.


Cumhurbaşkanı Gül, Sakarya'daki temaslarının ilk durağı olan Sakarya Valiliği'nde Davos Dünya Ekonomik Forumu'nda Gazze konulu panelde yaşanan gerginliğin hatırlatılıp görüşünün sorulması üzerine, ''Bir Türk Başbakanı'na saygısızlık yapılırsa her halde o da sineye çekecek değil. Bunu hiç kimse beklemez. Bunu görmezlikten gelmesini hiç kimse istemez. O da gerekli cevabı verdi ve gereğini yaptı'' dedi.


Bir gazetecinin, Başbakan Erdoğan'ın tutumu hakkında eleştiriler yapıldığını ifade ederek, bu konudaki yorumu ile yaşananların Türkiye-İsrail ilişkilerini nasıl etkileyeceğini sorması üzerine de Cumhurbaşkanı Gül, ''Türkiye büyük bir ülke, Türkiye'nin büyüklüğünü herkesin bilmesi gerekir, tanıması gerekir. Türkiye, bölgesinde daima barış, istikrar, güvenlik için uğraşan bir ülke. Bunu da herkes biliyor. Türkiye'nin bu gücünden herkesin faydalanması gerekir. Faydalanmak istemeyen varsa o da kendi bileceği bir iştir'' yanıtını verdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler