YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Gül ağlamaklı oldu
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Soma'da facianın meydana geldiği madende yaptığı inceleme ve aldığı bilgilerin ardından, kameraların karşısına geçti.
Cumhurbaşkanı Gül ağlamaklı oldu
15 Mayıs 2014 / 14:16 Güncelleme: 15 Mayıs 2014 / 16:02

Gül, gözlerinin yaşlanarak yaptığı açıklamalarda, "Maalesef acımız büyük. Bu facianın yaralarını sarmak ve bir daha yaşanmaması için birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var" dedi.  

Cumhurbaşkanı Gül, soru-cevap yapmadığı açıklamalarda şunları söyledi:

"Kurtarma çalışmaları kesintisiz aralıksız devam ediyor. İlk haber alındığından beri işin vehameti belli olduğu için herkes seferber oldu. Maalesef acımız büyük. Herkesin bilmesini isterim ki bir kişi bir kişidir. Bir kişi o ailenin kıyameti demektir. Acı çok büyüktür. Gerçekten faciayla karşı karşıyayız. Büyük bir dayanışma göstermemiz gerekiyor millet olarak. Türk milleti olarak bu dayanışmayı gösteririz.

Bu acı dolayısıyla dünyanın dört bir yerinden taziyelerini iletenlere teşekkür ediyorum. Biz de bütün kurallarımızı tekrar gözden geçirmenin çaresine bakacağız. Devlet Denetleme Kurumu olarak tavsiyelerimiz var. Bunlar da ışık tutacaktır.

Şüphesiz ki bu acıları çekmemek için gereken ne varsa yapılacaktır. Gerek idari soruşturmalar başlamış ve titizlikle devam edecektir. Ben burada hayatını kaybeden tüm arkadaşlarımın mekanının cennet olmasını. Eşlerine babalarına tüm milletimize Allah sabır versin. Buradan alacağımız derslerle bir daha bu acıları yaşamamak için çalışacağız. Bütün ailelerin acılarını bir kez daha ayrı ayrı paylaşmak istiyorum."

İşte o anlar:

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler