23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,917
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2050
 • İstanbul22 °C
 • Ankara14 °C
 • İzmir23 °C
 • Konya16 °C
 • Adana23 °C
 • Antalya24 °C
 • Diyarbakır21 °C
 • Bursa18 °C
 • Kayseri12 °C
 • Kocaeli18 °C
 • Şanlıurfa22 °C
 • Gaziantep19 °C
 • İçel25 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı öldürmek için yemin etmişler!
FETÖ’cü teğmen, üsteğmen, yüzbaşı, binbaşı ve yarbay rütbesindeki subayların, mücadeleyi sonuna kadar sürdürme konusundaki kararlılığı nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canına kast etme yemini ettikleri belirlendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı öldürmek için yemin etmişler!
10 Ekim 2016 / 08:40 Güncelleme: 10 Ekim 2016 / 08:42

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında TSK’da gerçekleştirilen FETÖ temizliği çerçevesinde ilk etapta disiplin süreçleri işletilerek atılan alt kadrolar, derinlemesine yeniden incelemeye alınıyor.  

FETÖ’nün evlerinde yetişen ve kendini gizlemeyi başaran genç subayların, mücadele konusunda kararlılığı ortaya koyan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın canına kast etme yemini ettikleri ifade ediliyor.  

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ordu içinde geniş çaplı FETÖ temizliği gerçekleştirilirken, üst düzey subaylar, birbiri ardına alınan YAŞ kararlarıyla ordudan atıldı. Alt düzey subayların uzaklaştırılmaları için de disiplin süreçleri işletildi.

EYLEME KATILMADILAR

FETÖ’nün, 90’lı yıllarda başladığı TSK içindeki yapılanmasına, ilerleyen yıllarda yoğunlaşarak devam ettiğine yönelik tespitler üzerine hükümet, özellikle YAŞ’a girmeyen teğmen, üsteğmen, yüzbaşı, binbaşı ve yarbay rütbelerine yönelik incelemeyi detaylandırdı.  

Hükümete ulaşan bilgiler arasında, kendini gizlemeyi başaran FETÖ’cülerin, mücadeleyi sonuna kadar sürdürme konusundaki kararlılığı nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın canına kast etme yemini ettikleri de yer alıyor. 

Bu unsurların, ikinci kez darbe girişiminin olacağı ihtimalinin güçlü tutulmasına yol açarak, hükümet ve halk üzerinde korku salmayı sürdürmeyi amaçladıkları belirtiliyor. 

Yapılan detaylı incelemede, özellikle FETÖ’nün evlerinde yetişmiş olmasına rağmen herhangi bir eyleme katılmadığı için gizlenen unsurlara dikkat ediliyor. İncelemelerde, FETÖ’nün askeriyeye yoğun olarak eleman yerleştirdiği tespit edilen yıllarda askeri okullara yerleşen isimlerin bugüne kadarki bağlantıları didik didik edilecek. 

Bylock gibi FETÖ’nün kendi arasında kullandığı iletişim ağının tam olarak deşifre edilmesi de, gizlenmiş unsurların ortaya çıkarılmasında etkili oluyor.

HAİN KOMUTAN 85 GÜN KAÇABİLDİ

15 Temmuz darbe girişimine katıldığı iddia edilen Jandarma Kurmay Binbaşı Özkan Öztürk hakkında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yakalama kararı çıkarıldı. Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Binbaşı Öztürk’ün Afyonkarahisar’daki kayınpederinin evinde saklandığı bilgisine ulaştı. 

Evi izlemeye alan polis, Binbaşı  Öztürk’ün evde olduğunu tespit etti. İstiklal Mahallesi’ndeki eve dün akşam baskın yapan polis Binbaşı Özkan Öztürk’ü gözaltına aldı. 

Darbe girişiminden 85 gün sonra yakalanan Binbaşı Öztürk, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Jandarma Kurmay Binbaşı Özkan Öztürk daha önce meslekten ihraç edilmişti.


STAR

Cenabı Allah'a and olsun ki...!!!
 // Muhafız
Ey TÜRK MİLLETİ;bu şerefsiz vatan hainlerinin ettiği yemine karşı, bizlerde diyoruz ki;Cenabı Allah'a and olsun ki bu Pensilvanya'da yaşayan vatan hainini en kısa zamanda Tahtalı Köye Muhtar yapmak için hem de yanında ki vatan haini ve destekçileriyle birlikte,hem o vatan hainlerini hem de Pensilvanya'yı haritadan silmezsek şayet bu hayat bize haram olsun...!!! Cenabı Allh'a and olsun hepsini VX gazıyla Tahtalı Köye Muhtar yapacağız Allah'ın izniyle,bundan kimsenin şüphesi olmasın...!!!...
10 Ekim 2016 Pazartesi 17:12
allah bunları elbet silah edecektir.
 // hursit dilaver
yakında grup sevenleri de çıkacaktır,gizlenmek uğruna..daha ne kaldı ki..ülke satmaktan daha kötüsü olmayacağına göre,bu yazdığım ödül sayılır yahu..neydi o,bir evdeki baskında AGLAYAN SUBAY KIZININ, AMA BENİM BUNDAN HABERİM YOK DİYE ŞAŞKINLIKLA AĞLAMASINI. hatırladınız mı.beni ağlatmıştı o kız.allah bunları kahretsin.utanmadan bu iftiraları,kalleşlikleri kıldıkları namaz,resul rüyaları ile telafi edeceklerini mi sanırlar.onların ve diğer masumların ahı çıkacaktır bunlardan....
10 Ekim 2016 Pazartesi 15:10
 // merry
Evinde içki bulunduran subayların hepsi fetöcü bence Bu subayların eşlerini iyi incelemek lazım bu subayların eşleri evlenmeden önce namaz kılarken evlendikten sonra namazı bırakıp kapalı ise baş örtüsü takmamaya başlıyorlar....
10 Ekim 2016 13:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler