YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yaralı askere yeni telefon jesti
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yaralı askere yeni telefon jesti
02 Mayıs 2016 15:05
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'in Nusaybin ilçesindeki operasyonda, teröristlerin açtığı ateşte kurşunlardan birinin telefonuna gelmesiyle hafif yaralı kurtulan Uzman Çavuş Mustafa Bozok'a cep telefonu hediye etti.

Nusaybin'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda yaralanan  Bozok'un tedavisi kaldırıldığı Diyarbakır Asker Hastanesi'nde sürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uzman Çavuş Bozok'a "can kurtaran telefon"un  yenisini gönderdi. Tedavisi süren Bozok'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hediyesi  Mardin Valiliğince ulaştırıldı.

Mardin Vali Yardımcısı Erkan Çapar, hastanede ziyaret ettiği Bozok'a,  Erdoğan'ın "geçmiş olsun" temennisini iletti, cep telefonu hediyesini takdim  etti.

"Cumhurbaşkanı'ma teşekkürlerimi iletirseniz çok sevinirim"

Bozok, "Cumhurbaşkanı'ma teşekkürlerimi iletirseniz çok sevinirim.  Cumhurbaşkanı'm, böyle bir hediye beni çok mutlu etti, çok teşekkür ederim.  Sonuçta bu benim vatani görevim. Bu vatanı kimse sahipsiz görmesin, hepimiz bunun  için mücadele ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Vali Yardımcısı Çapar da Bozok ile sohbetinde, "Sizler bu ülkenin  kahramanlarısınız. Size, ulus ve millet olarak çok şey borçluyuz. Sizlerin  hakkını ödeyemeyiz." diye konuştu.

Çapar, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere tüm devlet  yetkililerinin güvenlik güçlerinin yanında olduğunu kaydetti.

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak da Bozok ile telefonda görüştü. Yaralı  askere "geçmiş olsun" diyen ve acil şifa dileyen Koçak, Erdoğan'ın destek  mesajını iletti. Bozok, Vali Koçak'a "Bu benim için çok gururlandırıcı, onurlandırıcı  bir şey." dedi.

a
 // 3466
başkanımıza helal olsun. kahraman askerimizin yüzünü göstermeseniz iyi olurdu......
02 Mayıs 2016 17:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler