YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan teröre karşı birliktelik çağrısı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Strasbourg kentindeki "Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses" etkinliğinde konuştu. Erdoğan, teröre karşı birliktelik mesajları verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan teröre karşı birliktelik çağrısı
04 Ekim 2015 / 20:03 Güncelleme: 05 Ekim 2015 / 11:54

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

Asıl büyük tehlike, terör örgütünün eylemleri değildir. Onların üstesinden geliyoruz, gelmeye de devam ediyoruz, edeceğiz de. Milletimizin huzurunu, birliğini tesis edinceye kadar devam. Asıl tehlike, milletimizin birliğinin, beraberliğinin, bin yıllık kardeşlik hukukumuzun zarar görmesidir.

SADECE TERÖRİSTE KARŞI DEĞİL TERÖRE KARŞI DA MÜCADELE EDİYORUZ

Bu defa geçmiş dönemlerden farklı olarak sadece teröristle değil teröre karşı da mücadele ediyoruz. Terörü ortadan kaldırdığımız zaman terörist sorununu da kendiliğinden çözmüş olacağız. Yine altını çizerek söylüyorum. Biz terörle mücadele ediyoruz. Bölgede yaşayan kardeşlerimizle değil. İyi bilinmesi lazım. Bizim sorunumuz benim Kürt kardeşlerimizle değil, bizim sorunumuz terörledir, teröristledir. Terör örgütü de sırtını ona yaslayan parti de kesinlikle Kürt temsilcisi değildir.

Vatanımızın üzerinde kimse bir operasyona giremez. Girdiği zaman, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bulur, tüm güvenlik güçleriyle bulur, milletimizle bulur. Nasıl şu anda buluyorsa, öyle bulur.

Biz bu ülkeyi çapulculardan teslim almadık. Onun için de üç, beş çapulcuya asla teslim etmeyeceğiz.

DEVLETİMİZİ KAYBEDERSEK HER ŞEYİMİZİ KAYBEDERİZ

Açık söylüyorum, birliğimize, bayrağımızın onuruna, vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına kast eden herkes bizim can düşmanımızdır. Birliğimizi muhafaza edemezsek, geleceğimizi karartırız. Bayrağımızın onuruna helal getirirsek, şehitlerimize mahcup oluruz. Vatanımızın bütünlüğünden taviz verirsek, Anadolu'da, Trakya'da barınamayız. Devletimizi kaybedersek diğer her şeyimizi de kaybederiz. Biz millet olarak Anadolu'da çok şeyleri yaşadık biliyoruz.

ÜZERİMİZE OYNANAN OYUNLAR BİTMEDİ

Kurtuluş savaşımızı verdik, cumhuriyetimizi kurduk. Bu uğurda her türlü fedakarlığı yaptık. Ama üzerimizde oynanan oyunları maalesef bitiremedik. Biz, vazgeçtiklerimizin üzüntüsünü hep içimize attık ama sahip olduklarımızdan kalanlara gözlerini dikenler emellerinden hiç vazgeçmediler. Bizim kimsenin toprağında, malında, mülkünde, zenginliğinde gözümüz yok. Kimsenin de bizim üzerimizde hesap yapmasına tahammülümüz yok.

PKK'YA KARŞI BİRLİKTELİK ÇAĞRISI

Terör örgütleri akrep gibidir. Eninde sonunda kendilerini taşıyanları, destekleyenleri, kullananları da sokarlar. Çünkü karakterleri budur. Gelin bu insanlık düşmanı örgüte karşı hep birlikte mücadele edelim. Teröre karşı sesimizi hep birlikte yükseltelim. İnanın bana o zaman sadece çok daha güvenli bir Türkiye'ye değil aynı zamanda çok daha güvenli bir Avrupa'ya, çok daha güvenli bir dünyaya kavuşacağız.

Türkiye'nin istikrar ve güven ortamına ihtiyacının olduğu bir dönemde yapılacak olan 1 Kasım seçimlerinde ülkemizdeki vatandaşlarımızla birlikte sizlere çok önemli görevler düşüyor. Terörü sandıkta siz bitireceksiniz.

Ey Avrupa, acaba İnsan Hakları Beyannamesi'nde bunlarla ilgili hiçbir şey yok mu ya? İnsan Hakları Beyannamesi'ni hiç okumadınız mı ya? Acaba mültecilerle ilgili bu komisyonları filan Birleşmiş Milletler'de niye kurdunuz? Bunlar ne işe yarar?

 

 // Ömer
sayın Cumhurbaşkanı sürekli Kürt / Zaza diye sank farkl milliyetten farklı iki halkmış gibi bir ayrım yaptıkça hiç kusura bizim sizlere olan ilk zamanlarda olan güvenimizi maalesef sıfrlama noktasına getirdi. Inşallah bir a önce Kürt ve Zaza'nın aynı millet ve aynı "şey” olduğunun farkına varırsiniz. Selamlar...
04 Ekim 2015 20:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler