YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tarihi konuşma
12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Köşk'teki devir-teslim töreninde tarihi konuşmayı yaptı. Erdoğan, " Başta çözüm süreci olmak üzere her türlü vasıtayla 77 milyonun birliği ve bütünlüğü daha güçlü şekilde tesis edilecektir." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tarihi konuşma
28 Ağustos 2014 / 17:39 Güncelleme: 28 Ağustos 2014 / 18:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'nin stratejik hedefi olan Avrupa Birliğine üyeliğine yürüyüşü daha kararlı şekilde devam edecektir. Demokratik reformlarımız hız kesmeyecek. Başta çözüm süreci olmak üzere her türlü vasıtayla 77 milyonun birliği ve bütünlüğü daha güçlü şekilde tesis edilecektir."

Yeni Türkiye, büyük Türkiye dönemidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Cumhurbaşkanının doğrudan doğruya halk tarafından seçilmesi teknik bir değişikliğin ötesinde aslında bir dönemin kapatılması meselesidir. Bugün kapanan dönem eski Türkiye dönemidir. Kapıları ardına kadar açılan yeni dönem ise Cumhuriyetimizin ilk yıllarındaki öz ve ruhu taşıyan yeni Türkiye, büyük Türkiye dönemidir."


Erdoğan'ın konuşmasından satır başarı,

Yurt içinden ve yurt dışından gelen aziz misafirler. Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Ekranları başında bizi izleyen aziz milletime sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

91 yıllık  cumhuriyet tarihimizde. Hatta 2 bin yıllık devlet tarihinde ilk kez devletin başındaki isim halkın sandık başında kendi tercihiyle seçmesiyle belirlenmiştir.

Halkın oylarıyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olmanın da iftiharını yaşadığımı özellikle ifade etmek istiyorum.

10 Ağustos'ta ilk turda yüzde 52 oy vererek şahsıma bu kutlu vazifeyi tevdi eden miletime teşekkür ediyor.

Emanetlerine sıpsıkı sahip çıkacağımı özellikle vurgulamak istiyorum. Yine bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı, değerli dava arkadaşıma, şahsım ailem ülkem ve milletim adıma özellikle şükranlarımı sunuyorum.

''Abdullah Gül ile çalışmaya devam etmek isterim'

7 yıl içinde beraber çalıştık. 40 yıldır birlikte olmanın sorumluluğu içerisinde geldiğimiz bu noktada eserlerle bunu taçlandırmanın geldiği bir noktadır. Türkiye'ye çok büyük hizmet ve eserler bu anlayış içerisinde kazandırıldı. Bundan sonra da sayın Abdullah Gül'ün tecrübe ve fikirlerinden istifa etmek arsuzunda olduğumu belirtmek isterim.

Türkiye, 2023 hedeflerine odaklanacaktır. Seçilmiş Cumhurbaşkanı ve seçilmiş hükümet el ele vererek büyütecektir. Toplumsal refah artırılacaktır.

- Tarih ve coğrafyanın yüklediği misyon gereği adaletsizliğin karşısında durmak dış politikamızın ana ekseni

-Suriyelilere kucak açmamızın ana nedeni en başta insan olmalarıdır.

- İnsana düşman olanı uyarmak her insanın görevidir. Dış politikamız insan ve vicdan odaklı devam edecek

- Gazi Mustafa Kemal'in ifade ettiği gibi, milletin teveccühü her zaman dayanak noktamız olacaktır.

- Yeni başlangıcın ilk dakikalarında Allah'tan milletimiz, ülkemiz, tüm insanlık için hayırlar niyaz ediyorum

- 11. Cumhurbaşkanımızla bu yollarda beraber yürüdük, inşallah yeni Türkiye'nin inşasında beraber yürüyeceğiz

-Erdoğan 11. Cumhurbaşkanı Gül'e Devlet Şeref Madalyası takdim etti

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler