YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tahliye krizine ilk yorum
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kuveyt'e ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda sorunları cevapladı. Erdoğan tahliye kriziyle ilgili, "Bunlar Pensilvanya'dan talimat aldı. Organize bir çalışma söz konusu" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tahliye krizine ilk yorum
27 Nisan 2015 / 15:20 Güncelleme: 27 Nisan 2015 / 18:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ziyaretimizde Türk müteahhitlerinin yeni projelere imza atmalarını görüşeceğiz" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Tahliye krizine ilk yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan tahliye kriziyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

Yetki kullanımı açısından yetki gaspı yapan bir yargı mercii var. HSYK toplantısı geç kalmış bir toplantıdır.

Bunların hukukla alakası yok, tamamen hukuk dışı. Pensilvanya'dan aldıkları talimatla, yapılmış olan dualarla vesairelerle bir yönlendirme burada söz konusu. Temenni ederim ki bugün HSYK'nın alacağı kararla ideal netice yakalanmış olur.

Sosyal medyada da bir algı operasyonu yürütüldü

Tahliye kararı, bu tahliye kararıyla bir taraftan sosyal medyada bir algı operasyonu sürdürülmesi, bu algı operasyonuyla dikkat edilirse arşiv resimleriyle adeta sanki cezaevinden çıkmışlar dışarıdalar gibi şeyler yayınlamak, bunlar çok çok çirkin. Nasıl bir örgüt çalışması olduklarını göstermesi bakımından çok çok önemli. 

Şimdi bu örgütün içerisinde yer alanların hepsinin A'dan Z'ye tabii ki bedelini ödemesi lazım. Bu ülke rastgele bir ülke değil. Bu ülkede artık demokrasi egemen olacak. Hukuk yerini bulacak. Adalet yerini bulacak. Öyle isteyenin istediği gibi adaleti tanzim etme şekillendirme yetkisi de yoktur, hakkı da yoktur."

Bunlar biliyorsunuz 23 Nisan tatil gününde bu işi başlattılar. Ardından cumartesi-pazar tatil. Aynı şekilde bu tatilde de bunu sürdürdüler ve çok daha ilginci, gece sabaha kadar odasında çalışma yürüten bir hakim ve oda kilitli, kimseye bu odayı açmayacak derecede de bu işi anlaşılmayacak şekilde sürdüren bir hakim veya iki hakim.Türkiye'de bu ilişkilerin nerelere geldiğini göstermesi bakımından çok çok tehlikeli, çok çok sıkıntılı bir süreç."

KKTC liderinin ağzından çıkanı kulağı duymalı

 

Türkiye'nın Kuzey Kıbrıs'a bakışı 'Yavru Vatan'dır.  KKTC lideri Akıncı'nın ağzından çıkanı kulağının duyması lazım. 

Kılıçdaroğlu'nu orada hiç görmedim

12 yıldır ben her 18 Mart'ta Çanakkale'de oldum ancak ben Kılıçdaroğlu'nu orada hiç görmedim. Bir kez olsun gelmedi.

Türkiye soykırım yapmamıştır

Bizim Ermenistan halkı ile bir sorunumuz yok. Sorun, Ermeni yönetimidir, Ermeni diasporasıdır. Bunun da gayet iyi anlaşılması, bilinmesi lazım.

Soykırım noktasında adım atılıyorsa Rusya'nın kendi tarihini masaya yatırması gerekir. Türkiye soykırım yapmamıştır. Biz arşivlerimizi açıyoruz. Erivan da arşivlerini açsın. Biz arşivlerimizxe dayanarak konuşuyoruz. Rusya, Fransa neye dayanarak bunlaru konuşuyor?

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler