YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan siyasi partilere çağrı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeşilay'ın iftar programında önemli açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan siyasi partilere çağrı
03 Temmuz 2015 / 22:42 Güncelleme: 03 Temmuz 2015 / 22:44

"Bir Müslümanın ne alkolle, ne uyuşturucu ile ne de sigara ile işi yoktur olamaz. Bakıyorsun hoca koskoca profesör sigara alkol bunların hepsini götürüyor. Sonra kendini savunuyor. Sonra başkası yapınca bunları yapmamalısın diyor. Ben medya ile bu konuda çok savaş verdim" diye konuşan Erdoğan sözlerine şu cümlelerle devam etti:

Ben bu konuda bazı programlarda açık net tavrımı ortaya koyduğumda çok eleştirilere maruz kaldım ama bu mücadelem devam edecek. Bütün bunlara rağmen inadına bir mücadele var.

PARTİLERE ÇAĞRIDA BULUNDU

Meclis'te çoğunluğa sahip bir hükümetin en kısa sürede kurulması temennimdir. Tüm siyasi partilerimizi bu konuda sorumluluk üstlenmeye davet ediyorum. Türkiye'nin önünde çok ciddi sorunlar, alınması gereken çok önemli kararlar var.

Bu yükün altından kalkabilecek güç, dirayet ve kararlılıkla bir hükümet kurulması arzusundayım. Azınlık hükümetinin böyle bir imkana sahip olamayacağına inanıyorum.

Aynı şekilde gündemimizdeki kritik meselelerde asgari bir anlayış birliği sağlayamamış partilerin kuracağı hükümetin de ihtiyacımız olan çözümleri üretemeyeceği kanaatindeyim.

''ADIM ADIM HAYATA GEÇİRİLECEK''

Dünyada ve bölgemizde gerçekten hayati gelişmelerin yaşandığı bir dönemde, Türkiye'nin hükümet meselesiyle uğraşmak zorunda kalmasını asla arzu etmezdim ama şartlar ülkemizi bu noktaya getirdi.

İnşallah bu dönemi de en kısa sürede ve en hayırlı şekilde geride bırakacağız. Milletimiz 7 Haziran'da takdirini ortaya koydu. Bu tablodan bir hükümet çıkmazsa çözüm merci yine milletimizin ta kendisidir. Hükümetin kurulamaması halinde yapılacak işlemlerde tarafımdan adım adım hayata geçirilecektir.

Eğer parlamento çözemiyorsa çözecek olan milletimizin ta kendisidir. Yani kimse bu noktada milletimize gitmekten çekinmesin, kaçmasın.

''MISIR'IN CUMHURBAŞKANI MURSİ'DİR''

Ve ellerimi kaldırarak; Yarab bizleri Ramaza'na kavuşturduğun gibi Ramazan Bayramı'na da kavuştur diye niyaz ediyorum. Ben Mısır'daki darbeci zatı eleştirince bana bir çok yerden tepkiler geldi. Eğer ben halkın iradesine ve demokrasiye inandıysam; halkın iradesini yok sayanlara karşı mücadelem devam edecektir.

Mısır'ın Cumhurbaşkanı Mursi'dir halkın oylarıyla o gelmiştir. Yanında Savunma Bakanlığı yapan general onu darbeyle indirmiştir.

Ne yazık ki dünya iki yüzlü samimi değil. Bu samimiyetsizliğin sonucunda işte şuan da komşumuz ve daha farklı yerlerde ortaya gelenler ortada.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler