YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seferberlik çağrısı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Buradan tüm milletime bir çağrıda bulunuyorum. Teröre karşı, terör örgütlerine karşı, bu örgütler vasıtasıyla ülkemizi terbiye etmeye çalışanlara karşı seferberliğe davet ediyorum" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seferberlik çağrısı
21 Mart 2016 / 12:35 Güncelleme: 21 Mart 2016 / 13:44

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da "5 bin köye, 5 bin orman eylem planı" etkinliğinde konuştu.

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

NEVRUZ'U KAN DÖKMEK İÇİN KULLANANLARI LANETLİYORUM

Nevruz coğrafyamızda tabiata duyulan sevgi ve hoşgörünün simgesi olan ortak bir bayramdır. Nevruz'u bayram olarak değil, kan dökmek olarak telakki edenleri huzurlarınızda lanetliyorum. Biz bugün burada bir bayram kutluyoruz. 5 bin köye, 5 bin gelir getirici orman kurulması ve 200 bin çınar ağacı dikilmesi eylem projesini başlatıyoruz. 

ÜLKEMİZİ KANLI GÜNDEMLERİNE HAPSETMEYE ÇALIŞIYORLAR

Terör örgütlerinin, ülkemizi kendi kanlı gündemlerine hapsetme, milletimizi yılgınlığa sürüklemek amacıyla bu eylemleri gerçekleştirdiğini çok iyi biliyoruz. Onun için bir yandan acımızı yaşar terörle mücadelemizi kesintisiz bir şekilde sürdürürken, aynı zamanda hedeflerimizden kopmuyor, projelerimizi gerçekleştirmekten de asla geri durmuyoruz.

TERÖR ÖRGÜTLERİYLE VE ARKASINDAKİ GÜÇLERLE MÜCADELE EDİYORUZ

Devletimiz, askeriyle polisiyle korucularıyla istihbaratıyla tüm imkanlarıyla terör örgütleriyle ve arkalarındaki güçlerle mücadele ediyor. Terörün yeni yöntemlerine karşı biz de yeni mücadele yöntemleri geliştirerek kısa sürede neticeye ulaşacağımıza inanıyorum.

Yeter ki milletimiz, sizler, birliğinizi, beraberliğinizi, dayanışmanızı güçlü tutun, bundan taviz vermeyin. Terörün en büyük panzehiri işte budur.

Biz demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri Batı bize dayattığı için değil, milletimiz bunlara layık olduğu için savunuyoruz, hayata geçiriyoruz, yaşatıyoruz.

SEFERBERLİK ÇAĞRISI YAPIYORUM

Buradan tüm milletime bir çağrıda bulunuyorum. Teröre karşı, terör örgütlerine karşı, bu örgütler vasıtasıyla ülkemizi terbiye etmeye çalışanlara karşı, Malazgirt ruhuyla, İznik'te kurulup Konya'da zirveye çıkan Anadolu Selçuklu ruhuyla, o heyecanla Söğüt'te dikilip 24 milyon kilometrekareyi kaplayan o ulu Osmanlı çınarının azametiyle Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nın azmiyle yeni bir seferberlik çağrısı yapıyorum.

TERÖRÜ DARMADAĞIN ETMEK TÜRKİYE İÇİN KOLAY

Terör örgütlerini darmadağın etmek Türkiye için kolaydır. Önemli olan tarihimize, kültürümüze, hedeflerimize güçlü bir şekilde sahip çıkarak terörün karşısında dimdik ayakta durmaktır. Bunu başarırsak ne terör örgütleri ne de arkalarındaki güçler bizi hedefimizden saptıramaz. 

Tedbiri elden bırakmadan terör örgütlerinin üzerine en şiddetli şekilde gitmeye devam edeceğiz. Tüm kamu görevlililerimizin ve herkesin yardımcısı olsun. Şehitlere rahmet ve yaralılara şifa temenni ediyorum. 

BATI'NIN MÜLTECİ KONUSUNDA NASIL SINIFTA KALDIĞINI BİLİYORUZ

Demokrasi, insan hakları, özgürlükler konusundaki güçlü duruşumuzu, teröre rağmen, terör örgütlerinin provakasyonlarına rağmen elbette devam ettireceğiz. Şundan herkes emin olsun biz demokrasiyle değil terörle, özgürlükle değil teröristlerle, insan haklarıyla değil terör eylemleriyle mücadele ediyoruz.

Buna karşılık, Batı'nın en son olarak mülteciler ve terör örgütleri karşısındaki ilkesiz tutumu başta olmak üzere, bu konuda nasıl sınıfta kaldığını da gayet iyi biliyoruz.

TÜRKİYE AB'NİN TEKLİFİNİ PARA İÇİN KABUL ETMEDİ

Avrupa ülkelerini örnek alacak olsak sınırlarımızı mültecilere kapatmamız, terör destekçilerine Meclis yanında propaganda imkanı sağlamımız gerekir. Türkiye AB'nin mülteciler ile ilgili teklifini para pul için değil, sınır kapılarında aşağılanmasını, onurlarının kırılmasının önlemek için kabul etmiştir.

Mülteciler arasında bir insan pazarı kurup nitelikli insan seçme gibi kurulan kotalar arka plandaki trajedileri kaldırmıyor. 3 milyon mülteciyi alırken biz böyle düşünmüyoruz. Bundan sonra AB'den beklentimiz bu insanlar için kendi ülkelerini yaşanabilir hale getirme çabamıza destek vermeleridir. 

MİLLİ AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİNİ SÜRDÜRÜYORUZ

Cumhuriyet tarihinin en büyük milli ağaçlandırma seferberliğini başarıyla sürdürüyoruz. Buna rağmen bir takım çevreler ısrarla bizi ağaç düşmanlığıyla, yeşil düşmanlığıyla itham edebiliyorlar. Dün İstanbul Gezi Parkı'nda, Ankara ODTÜ alanında ağaç bahanesiyle kaos başlatmak istemişlerdi, bugün Artvin'de, başka yerlerde aynı niyetle uğraşmaya devam ediyorlar.

Halbuki ağaçlandırma alanında Türkiye'nin elde ettiği başarı ortadadır. Dünyanın takdirini kazanan bu çalışmalar, maalesef bizdeki gönülleri mühürlenmiş bazı çevrelerce görülmek istenmiyor.

Anadolu'nun arslan sesi
 // Rasim DUMAN
Yiğit ve kahraman Cumhurbaşkanım, sadece bu ülkedeki değil, dünyadaki bütün Ümmet-i Muhammed (S.A.V.) seni seviyor, destekliyor ve dua ediyor. Rabbimiz'e sonsuz hamd ve senâ olsun ki, senin gibi bir kahramanı, başımız idâreci olarak nasib etti. Sen bizim başımızın tâcısın....
21 Mart 2016 Pazartesi 22:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler