YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Saray' açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Saray' açıklaması
06 Kasım 2014 19:00
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tartışılan 'Cumhurbaşkanlığı Sarayı' ile ilgili açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkmenistan ziyareti öncesinde Esenboğa Havaalanında açıklama yaptı.

İşte Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı hakkındaki açıklamaları:

Başbakanlık bir açıklama yaptı. İşin bir yanına işaret etmek isterim. Bu ülkede taş üstüne taş koyanlar var ama bu ülkede taş üstüne taş koymayı hayal edemeyenler de var. Bu yaklaşımlarla gelenler eski Türkiye'de kaldı.

Özal geldi, Başbakanlık için bir iki uçak aldı. Onu eleştirdiler sonra o uçaklara bindiler. Dünya ile rekabetiniz olacaksa bir şeyler yapmalısın. Cumhurbaşkanlığı makamı için böyle bir yeri yaptıysak biliyorsunuz başta Başbakanlık için olsun dedik. Neden Çünkü Başbakanlık makamının önü kendisine ait değildi.

Biz orada tören yaptığımızda trafik kapanırdı. Bu yakışır mı? Biz dünyanın her tarafını geziyoruz. Çankaya Başbakanlık makamı olarak kullanılacak, şu an mevcut mekanda başbakanlığın diğer elemanları için kullanılacak.

Devlet başkanları geldiğinde Türkiye gibi bir milletin nasıl yönetildiğini görmesi çok önemli. Herkes farklı rakamlar açıklıyor, bunlar duymaz uydurur cinsinden. Camisi olacak halka açık, 2 bin kişilik konferans salonu olacak.

Makamlar ülkenin itibar makamlarıdır, onun için bu adımı attık. Burası Türkiye Cumhuriyeti'nin demirbaş kaydına giriyor. Kontrol mekanizmaları bellidir.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler