YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ODTÜ skandalına tepki
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da konuştu. Erdoğan, ODTÜ yöneticilerine tepki göstererek; "Utanmak yok sıkılmak yok ODTÜ'de namaz kılan gençlere saldırıyorlar" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ODTÜ skandalına tepki
26 Aralık 2015 / 21:10 Güncelleme: 26 Aralık 2015 / 21:48

Asım'ın Neslinden Bir Usta Recep Tayyip Erdoğan Programı başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki programda ODTÜ'de namaz kılanlara yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Erdoğan; 'Bunlarda utanmak, sıkılmak yok. ODTÜ'de namaz kılan gençlerin üzerine saldırıyorlar. Ben buradan sesleniyorum. Yönetici kadrolar lafa geldiği zaman 'Özgürlükçüyüz' diyorlar. Sizin neyiniz özgürlükçü  Ellerine geçirdikleri bir dokunulmazlık zırhını bunlar maalesef bu tür aleyhte kullanma gayreti içine giriyorlar. Böyle bir şey olamaz, olamaz. Gereği neyse bunun da YÖK tarafından yapılması gerekir. Tabii ki Cumhurbaşkanlığı makamı olarak bizler bunun da takipçisi olacağız..'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"İşte biz son 13 yıldır bu ülkeye faydalı bir nesil yetiştirmenin, Asım'ın neslini ayağa kaldırmanın mücadelesini veriyoruz. Bu mücadelemizi de 78 milyonun tamamı için yapıyoruz. Bu ülkenin hiçbir gencinin heba olmasına, yitip gitmesine gönlümüz razı değil."

Operasyona, ameliyata asla izin vermeyeceğiz

"Allah'ın izniyle bu ülkede herhangi bir operasyona, herhangi bir ameliyata asla ve kat'a müsaade etmeyiz."

Kandil'de kurulan pazarda insanlar harcandı

"Bu millet geçmişte çok acı yaşadı. Bu ülke en değerli sermayesini, yani gençlerini kışkırtmalara, provokasyonlara, kirli hesaplara kurban verdi. Bir dönem bu ülkenin gençleri, sağ-sol diye birbirine kurşun sıktı. Maalesef bu ülkenin kimi kandırılmış gençleri, Gezi olaylarında olduğu gibi sokaklarda, meydanlarda bir piyon gibi kullanıldı. Bu ülkenin Doğu ve Güneydoğu Anadolusundan binlerce genç, Kandil'de kurulan insan pazarında bozuk para niyetine harcandı."

Asım'ın nesli gibi bie nesil görmek istiyoruz

"Doğu ve Güneydoğu Anadolumuzda pek çok çocuğumuz, gencimiz, evladımız asla kendilerinin olmayan bir kavganın içinde birer ikişer kaybolup gidiyorlar. Halbuki biz tıpkı Mehmet Akif gibi, elindeki çivili sopalarla, eğitim görenlere, namaz kılanlara hücum eden değil, elindeki molotofla, kaleşnikofla, roketatarla devletine, kendi halkına saldıran değil, Asım'ın nesli bir gençliği görmek istiyoruz."

O yola başvuranlar zavallıdır

"Fikri olmayan insan şiddete sığınır. Üniversitelerde, sokaklarda şiddet uygulayanları, fikirleri olmadığı için bu yola başvuran zavallılar olarak görüyorum. Bu durumda karşımızdakiler birer genç olmaktan, üniversite öğrencisi olmaktan, mazlum olmaktan çıkar, sadece birer adli suçlu haline gelir. Benim gönlüm böyle bir manzaraya asla razı değil. Gerek üniversitelerimizdeki gerekse hendeklerin gerisindeki gençlerin en kısa zamanda kendilerine, ailelerine, milletimize ve insanlığa faydalı bireyler haline dönüşmesini temenni ediyorum."

 

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler