YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj
Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya'da soruları yanıtladı. Erdoğan Suriye'ye ortak bir kara harekatı var mı sorunusuna, "DAEŞ başta olmak üzere Türkiye için tehdit oluşturan tüm terör örgütlerine karşı attığı atacağı adımlar vardır" şeklinde yanıt verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj
10 Kasım 2015 / 17:35 Güncelleme: 10 Kasım 2015 / 17:58

Erdoğan G20 zirvesi hazırlıklarını değerlendirdi. Erdoğan, "Sadece Arjantin Cumhurbaşkanı harici herkes gelecek" dedi.

Erdoğan, PYD'nin Suriye'deki faaliyetlerine ilişkin, "Fırat'ın batısına kimse geçemez bu konuda çok kararlıyız. Geçenlerde teşebbüs ettiler, gereği de yapıldı. Bu konudaki hassasiyetlerimiz, bundan sonra çok daha farklı şekilde devam edecektir. Bunu da gerek milletimin gerekse tüm dünyanın bilmesi lazım" dedi.

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

Çevredeki ülkelerin de özellikle 'DAİŞ'i vuruyoruz' diyerek gidip sivilleri vurması, gidip oradaki diyelim ki Bayır Bucak Türkmenlerini vurması hoş karşılanabilecek bir şey değil. Bunu özellikle kendilerine de hatırlattık, söyledik, söylüyoruz

Suriye için ortak bir kara operasyonu var mı?

DAEŞ başta olmak üzere Türkiye için tehdit oluşturan tüm terör örgütlerine karşı attığı atacağı adımlar vardır. Sayın Obama'yla da 45 dakika konuştuk.

Türkiye'nin tezlerine diğer devletlerin de geldiğini düşünüyor musunuz?

Eğit-donat konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Terörden arındırılmış bölge konusunda dost ülkeler de artık bu noktaya gelmeye başladılar. Uçuşa yasak bölge konusunda, kara operasyonu konusunda vesaire onda da olumlu gelişmeler var

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler