YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Moody's'e kapak gibi cevap
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Moody's'e kapak gibi cevap
29 Eylül 2016 13:22
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moody's'in Türkiye'nin notunu düşürmesiyle ilgili, "Siz Türkiye'nin gerçeklerinden uzaksınız. Bunların cebine üç beş kuruş ekstra para koy, istediğin notu al. Bunlar böyle, böyle çalışıyorlar" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliye'sinde muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin kredi notunu  "Baa3" seviyesinden "Ba1" seviyesine düşürüren ve not görünümünü "durağan" olarak belirleyen uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's ilk kez cevap verdi. 

BUNLARIN CEBİNE ÜÇ BEŞ KURUŞ PARA KOY, İSTEDİĞİN NOTU AL

Erdoğan, "İstediğiniz kadar düşürün, Türkiye'nin gerçeği bu değil. Türkiye yatırımlarına devam ediyor, kalkınmaya devam ediyor, yükselmeye, güçlenmeye devam ediyor evelallah. Siz Türkiye'nin gerçeklerinden uzaksınız. Bunların cebine üç beş kuruş ekstra para koy, istediğin notu al. Bunlar böyle, böyle çalışıyorlar.

Talimatları zaten nereden aldıklarını da biliyoruz. Biz gerçekleri her zaman konuşacağız. İşadamlarına diyorum: Siz de haykırın. Dimdik durun be!. Siz her şeyden evvel Türk'sünüz Türk" dedi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler