YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merkel'e 'İncirlik' şartı
Varşova'daki NATO zirvesi çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya Başbakanı Angela Merkel'e, Alman vekillerin İncirlik'i ziyareti için şart koştuğu iddia edildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merkel'e 'İncirlik' şartı
10 Temmuz 2016 / 18:43 Güncelleme: 10 Temmuz 2016 / 18:44

Spiegel Online'ın haberinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel'den, Alman Parlamentosu'nda alınan 1915 kararının hükümetin tavrı olmadığı yönünde açıklama yapmasını istedi.  

Haberde Alman Milletvekillerinin İncirlik Üssü'nü ziyaret etmesine bu şartla izin verileceği iddia edildi. 

Varşova'da Merkel'in talebi üzerine gerçekleştirilen görüşmede, İncirlik Üssü'ne ziyaret konusunda bir uzlaşı sağlanamadığı kaydedilmişti.  

Görüşme sonrası Merkel, "Bu anlaşmazlıklar bir görüşmeyle giderilemez. Ancak konuşmuş olmamızın da önemli olduğuna inanıyorum" demişti.  

Türkiye, Alman Meclisi'nden çıkan 1915 kararının ardından İncirlik'i ziyaret etmek isteyen bir grup Alman Milletvekiline izin vermemişti. 
 
Alman Parlamenterler geçtiğimiz günlerde de Türkiye'nin onayı olmadan 17 Eylül'de İncirlik Üssü'nü ziyaret etme kararı almış, ziyarete bir kez daha izin verilmemesi durumunda NATO'nun göndereceği AWACS keşif uçaklarına onay verilmeyeceği uyarısında bulunmuştu.   

1
 // 1
Milletveikilinin Askeri Bölgede Ne İşi Var Diyen Kimdi Tam Hatırlamıyorum da......
10 Temmuz 2016 Pazar 22:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler