YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küfürbaz CHP'lilere suç duyurusu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küfürbaz CHP'lilere suç duyurusu
25 Mayıs 2016 11:28
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin dünkü TBMM Grup Toplantısı'nda, kendisine hakaret ettikleri gerekçesiyle, bir grup CHP'li hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın'ın Ankara Asliye Hukuk Mahkemesine verdiği dava dilekçesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin dünkü TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşması sırasında, bir grup CHP'linin alkışlar eşliğinde slogan atarak, Erdoğan'a hakaret ettikleri belirtildi.

"Şikayet konusu sloganın, TBMM çatısı altında daha önce emsali görülmemiş düzeyde seviyesiz ve argo bir slogan" olduğu vurgulanarak, dilekçede şu ifadelere yer verildi:

"Bununla birlikte esas talihsizlik başta Anamuhalefet Partisi lideri olmak üzere hiçbir parti yetkilisinin bu düzeysiz ve seviyesiz slogana müdahale etmemiş olması ve hatta zımnen onaylamış olmasıdır. Esasında Anamuhalefet Partisi lideri, Sayın Cumhurbaşkanımıza hakareti alışkanlık haline getirmiş olduğundan grup toplantısında partililerin attığı sloganı, bu marazi halin bir devamı olarak değerlendirmek mümkündür." 

Konuşma görüntülerinden tespit edilecek şüphelilerin attığı sloganın, TCK'nın 299. maddesinde düzenlenen Cumhurbaşkanı'na hakaret suçunun unsurlarını ihtiva ettiği kaydedilerek, bu suçu işleyen kişinin bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırıldığı, suçun alenen işlenmesi halinde ise verilecek cezanın altıda biri oranında artırıldığı anımsatıldı.

Dilekçede, "Şüphelilerin attığı sloganın düşünce ve ifade hürriyeti çerçevesinde değerlendirilmesinin mümkün olmadığı, şüphelilerin, şikayet konusu sloganının küfür içeren, onur, şeref ve saygınlığı zedeleyici söz ve beyanlar mahiyeti taşıdığı ve hukuken himaye edilemeyeceği" vurgulandı.

Dilekçede, tespit edilecek şüpheliler hakkında atılı suçtan soruşturma yapılarak, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan kamu davası açılması talep edildi.

 

AA

TAZMİNATLARI K.K ÖDEMİYOR Kİ
 // Mihrali
ACI FAKAT GERÇEK REİSİN GÖLGESİNDE SEÇİM KAZANMAYI ALIŞKANLIK ETMİŞ AK PARTİ TEŞKİLATLARI GENÇLİK KOLLARI KADIN KOLLARI NE YAZIK Kİ AK PARTİLİ KİTLEYE HAKARET EDEN CHP'ELİLERİ SADECE SEYRETMEKLE YETİNİYOR, EĞER BU HAKARETİ AK PARTİ GRUBUNDA CHPE GENEL BAŞKANI VEYA KIYTIRIK BİR CHPELİYE YAPILSA İNANIN GÖK KUBBEYİ BAŞINIZA YIKARLAR, MAALESEF BU KONUDA AK PARTİ TEŞKİLATLARI SINITFTA KALMIŞTIR. REİSE VE AK PARTİLİLERE YAPILAN BU HAKARETLERİ SÜREKLİ SİNESİNE ÇEKMEYİ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRMİŞLERDİR....
25 Mayıs 2016 Çarşamba 15:49
dua
 // dede
LA TAHZEN İNNALLAHE MEANA !!!"Üzülme ALLAH (cc) bizimle beraberdir"(Tevbe-40)Bu dünya bir meydan-ı tecrübe ve imtihandır ve dar-ı teklif ve mücahededir. İmtihan ve teklif, iktiza ederler ki, hakikatler perdeli kalıp, ta müsabaka ve mücahede ile Ebu Bekir’ler âlâ-yı illiyyîne çıksınlar ve Ebu Cehil’ler esfel-i sâfilîne girsinler....
25 Mayıs 2016 Çarşamba 14:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler