YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koalisyon açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir iftar programının ardından konuşma yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koalisyon açıklaması
13 Temmuz 2015 / 22:25 Güncelleme: 13 Temmuz 2015 / 22:44

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneğinin iftarına katıldı.

İftar yemeğinin ardından konuşma yapan Erdoğan'ın gündeminde  koalisyon tartışmaları vardı.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Koalisyon görüşmelerini daha başlamadan sulandırmaya kimsenin hakkı yoktur” diye devam eden Erdoğan, "Koalisyon görüşmelerini daha başlamadan sulandırmaya, kendi sorumluluğunu bırakıp başka partilere akıl vermeye kimsenin hakkı yoktur. Hele hele Cumhurbaşkanlığı makamı ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi üzerinden bu meseleyi tartışmak, sorumluluktan kaçmanın en sakil şeklidir"

Sevmek ayrı makama saygı ayrıdır

"Cumhurbaşkanı’nın şahsını sevmek ayrıdır, makamına saygı duymak ayrıdır" diyen ve cumhurbaşkanı olarak anayasaya aykırı tek bir işlemi, tek bir eylemi olmadığını kaydeden Erdoğan, "Cumhurbaşkanını halkın seçmesiyle birlikte yine anayasa sınırları içerisinde kalmak kaydıyla yeni bir dönemin başladığını hep söyledik, söylemeye devam ediyoruz. Kampanyada söylemiştim, ’Alışılmış bir Cumhurbaşkanı olmayacağım, anayasanın, yasaların verdiği yetkiyi de sonuna kadar kullanacağım’ demiştim. Yaptığım iş budur. Artık cumhurbaşkanı diğer görevlerinin yanı sıra millete karşı da doğrudan sorumludur. Bu gerçeği görmek, anlamak istemeyenler, en başta milletin iradesine karşı saygısızlık ettiklerini bilmelidirler" açıklamasında bulundu.

Sanat ve spor camiasının katıldığı iftar

Erdoğan, dün sanat ve spor camiasına verdiği iftar yemeğine yönelik eleştirilere de değinerek, "Dün iftara katılan sanatçı ve sporcularımıza sosyal medya üzerinden saldırı yapıldı. Dün bizim iftarımıza katıldıkları için bazı sanatçılarımızın önceden ayarlanmış program ve konserlerini iptal etmeye kalktılar. Biz sonuna kadar sanatçılarımızın ve sporcularımızın yanında yer alacağız. Milletimizin bunların hepsini görüyor. İnşallah ilk fırsatta, ilk seçimde milletimiz bu tahammülsüzlere hak ettiği cevabı verecektir" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler