YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hastanedeki teröristleri ziyaret ettiğini söyleyen Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek, "Ben milletin idaresine bunları havale ediyorum" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki!
08 Haziran 2016 / 19:15 Güncelleme: 08 Haziran 2016 / 23:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhtarlarla iftar programında konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

ANA MUHALEFETİN BAŞI OLACAKSIN, TERÖRİSTİ ZİYARET EDECEKSİN...

Bir siyasi partinin başındaki, ki bu siyasi parti ana muhalefet partisidir. "biz yeri geliyor hastanelerdeki PKK'lıları ziyaret ettik" diyor. Şu ifadeye bak ya, ne kadar da rahatlıkla bunu söylüyor. Böyle bir şey olabilir mi? Bu ülkede ana muhalefetin başı olacaksın, bölücü terör örgütü mensuplarını ziyaret edeceksin. Neymiş, yaralıymış. Ben milletin idaresine bunları havale ediyorum. 

KANI BOZUK İFADESİ, KARAKTERLE İLGİLİ GÖNDERMEDİR

Ben tabii 'kanı bozuk' derken, biyolojik bir kanı bozukluktan, hele ırkçılıktan asla söz etmiyorum. Bizim kültürümüzde kanı bozuk ifadesi, karakterle ilgili bir göndermedir, anlamı da kendi milletine, kendi toplumuna karşı kötülük yapan, yanlış işlerle uğraşmakta ısrar edendir.

KANI BOZUKLAR BU MİLLETİN ASALETİNİ ASLA GÖLGELEYEMEZ

Toplumumuz içinden çıkacak olan kanı bozukların hiçbiri bu milletin asaletini asla gölgeleyemez. 

Bir yerde 3-5 terörist çıkıp milletin huzurunu kaçırabilir, buna karşılık on binlerce yüz binlerce kahraman oraya gelir, hayatı pahasına milletini ve vatanını korur. 

Bugün GATA'da yaralılarımızı ziyaret ettim, yine bakıyorsunuz Genelkurmay Başkanımız kendilerine "hazır mısın" dediğinde, "hazırım komutanım" diyor. 

BİZİM BAŞKA VATANIMIZ YOK

Bu iman meselesidir. Bu işe farklı bakanlar istedikleri kadar alçalsınlar, biz dirayetimizi kaybetmeden mücadelemize evelallah devam edeceğiz. Çünkü bizim başka vatanımız yok. 

YENİ TÜRKİYE'NİN İNŞASI YOLUNDA ADIM ADIM İLERLİYORUZ

Yeni Türkiye'nin inşası yolunda adım adım ilerliyoruz. Dünyadaki tüm mağdurların her geçen gün daha güçlü sesi haline geliyoruz. Dünyada mazlumlar Türkiye'nin sesini bekliyor, sizi bekliyor, bizi bekliyor. 

Mazlumların sesi deyince Muhammed Ali'yi anmadan geçmek olmaz. Bu gece cenazesine katılmak, kendisini ebediyete uğurlayanlar arasında olmak üzere bir heyetle Amerika'ya gidiyoruz. 

MUHAMMED ALİ'NİN VURDUĞU HER YUMRUK ZALİMLERE GİDİYORDU

Muhammed Ali bizim çocukluğumuzun ve gençliğimizin efsane ismiydi. Rahmetli halamın oğlunun evinde siyah beyaz televizyonu vardı, sabah 4'lerde gider orada Muhammed Ali'nin boks maçını izlerdik. 

İnsanlar televizyon bulabildikleri her yerde toplanırdı. Bu insanların boksla herhangi bir ilgileri olmayışına rağmen o insanlar niçin toplanıyordu biliyor musunuz? Çünkü Muhammed Ali onlar için dövüşüyordu. 

ABD gibi zor bir ülkede Müslümanlığını açıkça ifade eden korkusuz bir yürekti. Dünyada mazlum ve mağdur kim varsa onun için dövüşüyordu. Vurduğu her yumruk zalimlere, katillere gidiyordu. 

Dünyada ne kadar güçsüz, muhtaç, ezilmiş varsa yumruğunu onlar için sallıyor, zaferlerini onlar için kazanıyordu. Vietnam'da savaşa gitmeyi kabul etmemişti. 5 yıl mahkumiyete, para cezasına rağmen savaşa gitmeyi kabul etmedi. Yürek buna denir, dik durmak buna denir, omurgalı olmak buna denir. 

Gençlik teşkilatı görevi yaptığım zaman Türkiye'ye gelmişti. O zaman birlikte Cuma namazı kılma imkanımız olmuştu. Mekanı cennet olur inşallah. 

Muhtarlarımıza Ramazan'da da çok önemli görevler düşüyor. Mahallenizde, köyünüzde, kapısını çalmadığınız, derdini tespit etmediğiniz tek bir ev kalmamalıdır. 

 

 // adl
Reis artık şunu adam yerine koyup cevap verme sen cevap verdikçe o kendini bir şey sanıyor yemin ediyorum komşumuzun 5 yaşındaki kızı bile o nu gorduk ce bu nasıl adam diiyor...
09 Haziran 2016 07:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler