YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Kan siyaseti yapma!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başkanlık sistemini kan dökmeden getiremezsiniz' diyen bir siyasetçi, milletin iradesine de Meclise de ihanet etmiş demektir. Başkanlık sistemini uygulayanlar bunu kan dökerek mi yaptı?" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Kan siyaseti yapma!
12 Mayıs 2016 / 12:50 Güncelleme: 12 Mayıs 2016 / 13:31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yerli ve Milli İrade programında açıklamalarda bulundu. 

Kılıçdaroğlu'nun denge problemi olduğunu belirten Erdoğan, "Kan dökmek diktatörlerin, zalimlerin, katillerin, bazen de meczupların işidir. Kan ticaretine soyunanlar, hiç boşuna heveslenmesinler, Kızılay dışında bir yere de kan vermeyiz, bunu böyle bilsinler." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

MADEN DÜRÜSTSÜN NEDEN İFADE VERMİYORSUN?

"Kılıçdaroğlu, bak kasetle devraldığın genel başkanlığı, söylediğin yalanlar sebebiyle şu anda savcı seni çağırıyor. Madem dürüstsün, niye gidip ifadeyi vermiyorsun  Git, ver ifadeyi. Dürüstsen, dürüstlüğünü görelim. Niye vermiyorsun

 Oturduğun yerden iftira atmaya devam ederek, şahsımı hedef alan alıştığımız yalanlarına yine niye devam ediyorsun  Biliyor ki, o gün gidip orada ifadeyi verdikten sonra bu işin faturası kendisine çok ağır olacak, bunu görüyor. Çünkü olmayan bir şeyi söylemenin bir anlamı olabilir mi "

KILIÇDAROĞLU'NUN DENGE PROBLEMİ VAR

"Anamuhalefetin başındaki zatın dün ettiği bir söz daha var ki, gerçekten çok ciddi bir denge problemini işaret ediyor. 'Başkanlık sistemini kan dökmeden getiremezsiniz' diyen bir siyasetçi, milletin iradesine de içinde yer aldığı Meclise de siyaset kurumuna da ihanet etmiş demektir. Şu anda başkanlık sistemini uygulayanlar bunu kan dökerek mi yaptılar "

DAHA ÖNCE DE SİYASİ SAPIKLIK EMARELERİ GÖSTERMİŞTİ

"Her türlü sorunlu işe adeta ben, bu zatın balıklama atladığını görüyorum. Bu şahıs daha önce siyasi sapıklık emareleri göstermişti. Şimdi de siyasi sapkınlık işaretleri veriyor. Bu işler böyledir. Bir defa şirazeden çıkarsanız, bir daha düzelemezsiniz. CHP gibi bir siyasi partinin bu tür arızalarla malul bir şahsın hezeyanlarına terk edilmiş olmasını esefle karşılıyorum."

KAN TİCARETİNE SOYUNANLAR...

"Önemli olan ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olan neyse onu yapmaktır. Başka teklifi olan varsa buyursun getirsin, biz onun da konuşmasından, tartışılmasından memnuniyet duyarız. Kan ticaretine soyunanlar, hiç boşuna heveslenmesinler, Kızılay dışında bir yere de kan vermeyiz, bunu böyle bilsinler."

"Er geç bu milletin önüne bu yeni anayasa gelecek. Başkanlık sistemi de gelecek."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler