YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kadın Konseyi' teklifi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kadın Konseyi' teklifi
14 Nisan 2016 12:24
İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) 13. İslam Zirvesinde, zirve başkanı olarak açılış konuşmasını yapan Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde Kadın Konseyi kurulmasını teklif etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İnsanlığın ve Müslümanların yarısını oluşturan kadınların ailenin taşıyıcısı olma vasıflarını güçlendirme yanında, eğitimden iş hayatına kadar her alanda çok daha etkin roller üstlenmesi için hep birlikte gayret etmeliyiz. Bu çerçevede İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde bir teklifim var. Bundan önceki Kahire toplantısında aslında bu gündeme gelmiş fakat o günden bugüne İslam İşbirliği Teşkilatı'nın bir Kadın Konseyi örgütlenmesi yapılmamıştır.

İstanbul'da, düzenli aralıklarla toplanacak bir Kadın Konferansı oluşturulmasını teklif ediyoruz. Zira Müslümanların kadın olarak kendi kadınlarının dertlerini ortaya koyabilecekleri bir teşkilatının, bir konseyinin olması şarttır diye düşünüyorum. Kadınlarla ilgili sorunları biz mi konuşacağız, bırakalım da onları da hanımlar konuşsun" dedi.

foto-523.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler