YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İran'a sert tepki
Şii din adamının idamı sonrası İran ve Suudi Arabistan arasındaki gerginliğe değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran'ın tutumunu eleştirerek "Kendinizi aklayamazsınız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İran'a sert tepki
06 Ocak 2016 / 16:03 Güncelleme: 06 Ocak 2016 / 19:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlara hitap etti.

Şii din adamının idamı sonrası Suudi Arabistan ve İran arasında patlak veren gerginliğe değinen Erdoğan, idamların Suudi Arabistan'ın iç meselesi olduğunu belirterek İran'ın tutumunu Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a verdiği destek üzerinden eleştirdi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasındaki o kısım;

"Mezhep fitnesi bir kez daha İslam dünyasını sarsıyor, Müslümanları karşı karşıya getiriyor. Bunu bir üst akıl aslında idare ediyor. Bunu bilmemiz lazım. Mesele nedir? Mesele 'İslam dünyasında bir mezhep çatışması olsun ve İslam dünyası kendi içinde paramparça olsun.' Suriye'de, Irak'ta, Yemen'de Lübnan'da yaşanan görüntülerin gerisindeki en önemli sebebin mezhep fitnesi olduğunu biliyoruz.

"BİR İÇ HUKUK MESELESİDİR"

Suudi Arabistan'da alınan bir iç hukuk meselesidir bana göre. Bunun kararı daha önceden verilmiş, bunun adımını Suudi Arabistan bu şekilde atmıştır. Tasvip edip etmemek ayrı konu.

"KABUL EDİLEBİLİR BİR DAVRANIŞ DEĞİLDİR"

Suudi Arabistan'ın büyükelçiliklerinin yakılıp yıkılması kabul edilebilir bir davranış değildir.

"EY DÜNYA NEREDESİN?"

Mısır'da bini aşkın insan hakkında idam kararı verildi. Ey dünya, neredesin? Niye bunlarla ilgili konuşmuyorsunuz? Mursi ki, halkının yüzde 52 oyuyla iş başına gelmiş bir Cumhurbaşkanıdır. Tek konuşan biz olduk, çünkü adaletle hükmetmek bizim görevimizde de onun için.

"KENDİNİZİ AKLAYAMAZSINIZ"

İslam'ı ve Müslümanları böyle bir zilletle karşı karşıya getirenlere Allah ıslah etsin diyoruz. Suriye'de 400 bin insan öldürülüyor, buna sessiz kalanlar şimdi bir kişinin idamıyla ilgili dünyayı ayağa kaldırmaya çalışıyor. 400 bin insan öldürülüyor, oraya her türlü yardımı yapıyorsunuz. Kime, katil Esed'e. Hiçbir zaman kendinizi aklayamazsınız."

idam.jpg

 // irşat
Asrı saadetten bu yana fitnenn başı ıran..asla kafir ile savaşmayan devamlı ehli sünnet ile savaşan bi ülkeden başka ne beklenir...
07 Ocak 2016 00:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler