YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İngiltere açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biliyoruz ki boş durmayacaklar. Mevcut sorunları kaşımayı sürdürmenin yanında, yeni senaryolarla, yeni tuzaklarla ülkemizi köşeye sıkıştırmaya çalışacaklar." dedi. Erdoğan, AB'de yeni bir dönemin başlayacağına vurgu yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İngiltere açıklaması
24 Haziran 2016 / 22:16 Güncelleme: 24 Haziran 2016 / 22:46

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tüm Sanayici İş Adamları Derneğince düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, "2002-2007 yılları arasında Türkiye'yi istikrarsız hale getirmek için girişilen çabalar sonuç vermeyince 2013'ten itibaren yeni ve daha cüretkar bir projeyi devreye soktular ama ne yaptılarsa olmadı. Finans oyunları kafi gelmedi, Türkiye eksilenin yerine yenisini süratle koymayı başardı. Halkın bir kesimini sokağa dökme çabaları netice vermedi. Bir ay içinde nefesleri kesildi. Herkes evine, işine, gücüne döndü." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

"Her badire yüzlerdeki maskeleri indirdi. Çıkarları için çanak tutanlar oldu. Yıllarca hizmet diyerek milletin sinesine sınanların, aslında nasıl bir şer örgütlenmesi kurduğuna şahit olduk. Darbe girişimiyle sonuç almak istediler ama başaramadılar. Biliyoruz boş durmayacaklar. Ne yaptılarsa olmadı. Yaşadığımız her badire birilerinin yüzündeki maskeyi indirdi. Eylem için yığınak yaptıkları ilçelerde yok olup gittiler. Milletimiz tüm bu saldırılara karşı sağlam duruş sergiledi.

Biz 2023, 2053, 2071 hedef ve vizyonumuzdan uzaklaşmayacağız. 26 Ağustos'ta Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü açıyoruz.

Sonuçların İngiliz halkı için hayırlı olmasını diliyorum. Evet çıkmasını bekliyorduk, sonuç farklı çıktı. AB'nin Türkiye ile çifte standardı artık gizlenemeyecek bir hale gelmiştir. Bize engel oldular, oluyorlar.
Fransız yetkiliden İslamofobik itiraf

Fransız bir yetkili 'sizi AB'ye almazlar' demişti. Neden deyince de 'Müslümansınız' demişti. 'Bizi NATO'ya neden aldınız?' deyince de 'orada yanlışlık oldu' dedi. İngiltere Başbakanı Cameron 'Türkiye 3 bin yılında girer' dedi, 3 gün dayanamadı.

Açıkça söylüyorum Avrupa İslamofobik. O yüzden bizi almak istemiyorlar. Kopenhag kriterlerini, Ankara kriterleri olarak değiştiririz."

"İşte Amerika. Aynı şey orada. Şu anda adaylardan bir tanesi Müslümanlara vuruyor, vuruşturuyor. Sayın Obama burada Müslümanlardan yana tavır koyuyor, 'Böyle bir ayırım yapamazsınız' diyor ama diğer aday, Müslümanların Amerika'da olmasına adamın tahammülü yok. Bir de gelmiş burada bir yerde bir marka koymuşlar onun adına. O markayı aslında binasına koyanlar onu süratle kaldırması lazım. Ben de bir yanlış yaptım oranın açılışını yaptım."

 

 

 // istiklal
ancak reis kukrer basbakan fatihin politikasini iyi kavramali hristiyan birligi bozulmali...
24 Haziran 2016 22:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler