YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gece yarısı kritik görüşme
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda görüştü. Görüşmede, DAEŞ ile mücadele, Rusya’nın Suriye’deki askeri faaliyetleri, terör örgütü PKK'nın saldırıları ve G20 zirvesinin gündem konuları ele alındı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gece yarısı kritik görüşme
16 Ekim 2015 / 08:10 Güncelleme: 16 Ekim 2015 / 08:14

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nde yapılan yazılı açıklamada Erdoğan ve Obama'nın bu gece telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, görüşmede, DAEŞ ile mücadele konusundaki işbirliğinin güçlendirilmesini ve Rusya’nın Suriye’deki askeri faaliyetleri karşısında neler yapılabileceğini ele almışlardır. 

ABD Başkanı Obama, 10 Ekim’de Ankara’da yaşanan terör saldırısını kınayarak taziyelerini iletmiş, ülkemizin güvenliğine yönelik tehditlere karşı ABD olarak Türkiye’yle dayanışma içinde olduklarını belirtmiştir. İki lider, Suriye’de siyasi geçiş süreci için gerekli koşulların oluşturulması amacıyla DAEŞ’e yönelik askeri baskıyı artırmanın ve ılımlı muhalefeti güçlendirmenin ortak hedefleri olduğunu teyit etmişlerdir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, PKK saldırılarının acilen son bulması gerektiği hususunda da mutabık kalmışlardır. İki lider, Kıbrıs müzakerelerinde olumlu bir ivme yakalandığına değinerek, soruna çözüm bulmaya yönelik çabaları desteklediklerini vurgulamışlardır. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, Antalya’da yapılacak olan G20 zirvesinin gündem konuları hakkında da görüş teatisinde bulunmuşlardır."

 

AA

 // Rasim DUMAN
Obama'nin "sahsen" Turkiye'yi karsisina alacak bir tavir icinde olmak istemedigini, ancak, Siyonist Yahudiler'in kontrolundeki "ABD Derin Devleti"ni asamadigini dusunuyorum. ABD'nin, "Turkiye'ye ragmen" PYD'yi desteklemesi, bu durumu isbat ediyor. Dolayisiyla ABD hicbir zaman "guvenilir" bir muttefik olmadi. Siyasi ve askeri hesaplarimizi buna gore yapmaliyiz....
16 Ekim 2015 09:00
1
 // 1
Evet evet mutabiksiniz aynen .......
16 Ekim 2015 06:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler