YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Birlik Vakfı iftarında konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar!
27 Haziran 2015 / 22:15 Güncelleme: 27 Haziran 2015 / 22:18

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Siyasetin temeli ahlaktır doğruluktur. Kamu menfaatini kişisel hırsları üzerine koyabilmektir. Üzülerek söylüyorum ki Türkiye bu konuda kıtlık yaşıyor.

"O kadar ileri gittiler ki..."

DAEŞ terör örgütünün yaptığı olay ile bunu tekrar acı bir şekilde tecrübe ettik. Geçen yıl aynı bahane ile 50 insanımızın hayatını kaybetmesine vesile olmasına neden olan siyasi parti o kadar ileri gitti ki yaşadığı ülkeyi terörist ülke ilan etmeye çalışan bir partinin Türkiye partisi olmak gibi bir iddiası olabilir mi? Bunlara gereken cevabı demokrasi içinde verebilmeliyiz.

"Kendi ülkelerine yabancılaştılar"

Saldırganların Türkiye üzerinden geçtiğini iddia edebilecek kadar kendi ülkelerine yabancılaştıklarını görüyoruz. Bilhassa medya mecraları kullanılarak çok ciddi bir karalama kampanyasının icra edildiğini görüyoruz.

"Alçaklıktır, namertliktir" 

Pişkince devletten kendi asılsız iddialarını kanıtlamalarını bekliyorlar. Kalleşçe namertçe alçakca saldıranların İslamla, Müslümanlıkla, dinimizle hiç bir ortak noktaları yoktur olamaz. DAEŞ ile Türkiye'yi aynı parantez içine almak alçaklıktır namertliktir.
Son 5 ayda Kobani'ye 2 bin TIR'a yakın yardım malzemesi gönderdik. Kobani'deki saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. 

"Hesabını verecekler"

Suriye'nin Kuzeyi'nde yeni bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. (Bu sözlerin ardından salonda alkış tufanı koptu) Şunu unutmayın; yel kayadan bir şey götürmez. Ama bu alçaklığa alet olanlar eninde sonunda hesabını verecekler bunu böyle bilsinler.
Bizim yaptığımız yardımlar karşısında, diğer ülkeler karşımıza çıktıkları zaman ''Bu işi sizler gibi yapan yok'' diyorlar ama hani para hani destek dediğimiz zaman para pul yok.

 

 

 

 

1
 // 1
Asgari ücret konusu için TÜSİAD i toplayıp konuşma yaparken vs.vs. vs. bunları hafife aldın galiba Askeri kanadında en üstüsun gerekeni yapmak gerek...
28 Haziran 2015 14:23
 // Rasim DUMAN
Kahraman Cumhurbaskanimiz icin, "İslamin kinindan cekilmis kilici" diye bosuna soylemiyorum. Her konusmasini "arslan kukremesine" benzetiyorum. Cunku bu guzel insan, bizim gonlumuze,kalbimize ve butun hissiyatimiza en guzel sekilde tercuman oluyor. Fikirlerinde de, fiillerinde de samimi, cesur, vefakar ve fedakar. Bu guzel insan icin dua etmek, kanaatimce hem milli hem manevi bir vecibedir ; ihmal etmeyelim kardeslerim....
28 Haziran 2015 04:30
 // İzmirli
Sizin demokrasiniz batsın, onca yıldan sonra cemaate inat olsun diye AKP ye verdim, şu durumda hala konuşuyor şu HDP zındıkları! Yazıklar olsun HDP ye, Yazıklar olsun cemaate! Demokrasi ile cevap verecekmiş! Bekle sen, bulurlarsa seni gelecek seçime, sorarsın hesabını!...
28 Haziran 2015 03:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler