YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Demirtaş'a cevap
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demirtaş'ın dün söylediği sözlere cevap verdi: "Biri çıkmış; 'Cumhurbaşkanı nereye çağırılırsa gidiyor. Evde konserve mi yapacaksınız, yufka mı açacaksınız çağırın gelir diyor. Ben milletimin çağırdığı her yere giderim"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Demirtaş'a cevap
28 Mayıs 2015 / 12:11 Güncelleme: 28 Mayıs 2015 / 12:23

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Kurulu'nda konuştu

Erdoğan, dün HDP Eş Genel Başkanı Selehattin Demirtaş'ın Konya mitinginde söylediği, "Maşallah ülkenin Cumhurbaşkanı değil, açılıştan sorumlu müdürü mübarek. Nerede bir açılış, kendisi orada. Açılışların tamamı da uyduruk. Açtığı bir şey de yok. Bak evde, kahvehanede gazoz açacaksanız davet edin gelir. 'Gazoz açılacak' deyin gelir. Hiçbir fırsatı kaçırmaz. Evde konserve mi açacaksınız, yufka mı açacaksınız, Cumhurbaşkanını çağırın, AKP propagandası için, içinde açılış geçen hiçbir şeyi kaçırmaz." sözlerine yanıt verdi.

Erdoğan, "Biri çıkmış; 'Cumhurbaşkanı nereye çağırılırsa gidiyor. Evde konserve mi yapacaksınız, yufka mı açacaksınız çağırın gelir' diyor. Evet ben milletimin çağırdığı her yere bugüne kadar gittim, bundan sonra da giderim. Bu benim için ayıp değil, şereflerin en büyüğüdür. Çünkü ben zaten oralardan geldim." dedi.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

Karşınızda sadece cumhurbaşkanı olarak değil, geçmişte İETT’de 7 yıl çalışmış biri olarak bulunuyorum.Bazı şoförlerimizin adeta aileler oluşturduğunu biliriz. Otobüsçülük sadece yoları değil, sevgileri, umutları da arşınlamaktır. Kalplere, gönüllere köprüler kuruyorsunuz. Mesleğiniz her birinizi birer insan sarrafı haline getiriyor.Ekmek kavgasını alının teri ile çalışıp çoluğunun çocuğunun nafakasını çıkarmayı benim direksiyon kardeşim iyi bilir. Hava ve demir yolu ulaşımının gelişmesi otobüsçülerimiz için tehdit değildir, ne kadar çok gelişme olursa herkes o kadar pay olur. 2005 yılında 163 bin olan otobümüz sayımız geçen yıl 211 bini geçti.

"İçine sindirememiş"

Yeni Türkiye vizyonuna hep birlikte ve güçlü şekilde sahip çıkmamız gerekiyor. Bu topraklarda hala 1940'ların tek parti zihniyetini yaşatmaya çalışanlar var. Eski CHP milletvekillerinden birinin kızı televizyon spikeri hanımefendi otobüsçü kardeşlerimle buluşmamızı duymuş içine sindirememiş. Resmi program duyumunu almış kendince başkanlık sistemi ve otobüsçülülerle dalga geçiyor.

Muhtar, taksici, otobüs şoförü kutsal üçlü diyerek kin kusuyor. Muhtar demek milleten icazetli demektir. Sandık yani demokrasi demektir. Bunların sandığa, millete, demokrasiye saygıları bu kadar. Otobüsçü kim? Evlerine helalinden ekmek götüren milletin evlatları. Şoför kardeşimin desteğinden hareketle başkanlık sistemini küçümsüyor. Aslında kendi acziyetini ortaya koyuyor. Başkanlık sistemini kim istemiyor diye bakıyoruz. Terör örgütü, Pensilvanya, halka bidon kafa diyenler, ermeni diasporası, muhalefet partileri başkanlık sistemi istemiyor. Burada bir tek millet yok.

"Ben milletin çağırdığı her yere giderim" 

Biri çıkmış; 'Cumhurbaşkanı nereye çağırılırsa gidiyor. Evde konserve mi yapacaksınız, yufka mı açacaksınız çağırın gelir' diyor. Evet ben milletimin çağırdığı her yere bugüne kadar gittim, bundan sonra da giderim. Bu benim için ayıp değil, şereflerin en büyüğüdür. Çünkü ben zaten oralardan geldim.

"Diyarbakır'da sözde müftü, Eskişehir'de eşcinsel!"

"Doğu'da, Güneydoğu'da Kürt kardeşimin duygularını istismar edip İstanbul'da Beyaz Türklerle kadeh tokuşturmuyorum. Böyle bir derdim de yok. Diyarbakır'da sözde bir müftü, Eskişehir'de eşcinsel aday biz göstermiyoruz. Böyle bir derdimiz de yok. Ege'de, İç Anadolu'da, Karadeniz'de demokrasi ve özgürlük nutukları atıp, bölgede insanları hayatlarından bezdirircesine tehdit etmedik, etmiyoruz. Bizim böyle bir şeyimiz yok ve maalesef aynı şekilde 'milliyetçiyim' diyip bölücü örgütün güdümündeki partiyle, paralel örgütle aynı dili de kullanmadık, kullanmıyoruz.

"Savcımızı şehit edenlere 'terörist' diyemeyenin ne bizim nezdimizde ne milletin yanında kıymeti yoktur. Onlar ancak Mursi'ye verilen idam cezasıyla, rahmetli Menderes'in akıbetiyle bizi korkutmaya çalışıyorlar. Bizim de bu milletin de artık böyle tehditlere karnı tok. Niye? Allah'ın bana vermiş olduğu ömrü ne kısaltmaya ne de uzatmaya sizin gücünüz yetmez. Allah'ın ilahi fermanında ne bir an ileri ne bir an geri. Her şey, Rabbimizin takdirindedir. Biz buna inanmışız. Onun için de kefenimizi giyerek biz bu yola çıktık, siyaseti de böyle yapıyoruz."

maşaallah
 // ahmed said
Allah'ın ilahi fermanında ne bir an ileri ne bir an geri. Her şey, Rabbimizin takdirindedir. Biz buna inanmışız. Onun için de kefenimizi giyerek biz bu yola çıktık, siyaseti de böyle yapıyoruz." OLDUMU ALLAH AŞKINA BİR CUMHURBAŞKANIMIZ BAŞBAKANIMIZ BU YÜKSEK İMAN SAHİBİ İNSAN GİBİ..YEMİN EDİYORUM..SEN ESKİ ZAMANIN KUDSÎ VELİLERİNİN FEVKİNE ÇIKTIN..FAKAT GİZLİSİN ELBET..SENİN MAKAMINI GAFİL OLAN GÖRÜP ANLAYAMAZ..TAKDİR EDEMEZ....
28 Mayıs 2015 Perşembe 19:28
Ar damarları kesik
 // Nurettin
Lût kavminin başına gelen felaketi göremeyecek kadar lânetlemiş bir zihniyet olmasaydı hdp homoseksüel bir aday göstermezlerdi...
28 Mayıs 2015 14:52
ar damarları kesik bir zihniyet
 // Nurettin
Bu Müslüman Millet nezdinde hüsnü kabul görülen şeriatın ahkamı ve namus ve hamiyetten mahrum olan hdp zihniyeti kahhar ismine maruz kalack...
28 Mayıs 2015 13:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler