YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cizre açıklaması
Cizre'de 11 polisin şehit olduğu hain saldırı ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin huzuruna kastedenlere asla geçit vermeyeceğiz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cizre açıklaması
26 Ağustos 2016 / 13:39 Güncelleme: 26 Ağustos 2016 / 13:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cizre'de yaşanan hain saldırıyı şiddetle kınarken, saldırının faillerini lanetledi.

Cizre'de yaşanan bombalı saldırıya ilişkin yazılı açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin terör saldırılarıyla ülkenin huzuruna kastedenlerin ve taşeronlarının kirli emellerine asla geçit vermeyeceğini belirtti.

Erdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Şırnak'ın Cizre ilçesinde emniyet güçlerimizi ve halkımızı hedef alan bombalı saldırıyı şiddetle kınıyor, faillerini lanetliyorum. Bölücü terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen bu saldırıda şehit olan polislerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Cizre, bölücü örgütün açtığı çukurlara gömüldüğü, ilçe halkının devletiyle bütünleştiği, kucaklaştığı bir gazi ilçemizdir. Cizre halkından yüz bulamayan terör örgütü, bu tür saldırılarla varlık göstermeye çalışmaktadır. Türkiye'nin sınırları içindeki ve dışındaki terör örgütleriyle yoğun bir mücadele yürüttüğü bir dönemde meydana gelen bu saldırı, ülke ve millet olarak kararlılığımızı daha da artırmaktadır. 15 Temmuz'da topyekun milletimizi, Gaziantep'te çocuklarımızı, Artvin'de ana muhalefet partisi genel başkanını hedef alan terör saldırılarına karşı, seferberlik anlayışıyla yürüttüğümüz mücadelenin başarıya ulaşacağından kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye, terör saldırılarıyla ülkemizin huzuruna kastedenlerin ve taşeronlarının kirli emellerine asla geçit vermeyecektir. Bir kez daha Cizre'de şehit verdiğimiz polislerimizi rahmetle yad ediyor, yaralılarımıza şifalar diliyor, milletimizin başı sağ olsun diyorum."

 

İHA

 // Ömer
ali can bu ırkçı yaklaşım ve düşünceniz ülkeyi getirdiği durumdan Insan olara k hiç mi utanıp ders almayacak mısınız? Terörist devlein Filistinli Kardeşlerine uyguladığı barbarlığı onaylıyor musun? "Belki” demekle kim olduğunu belli ediyorsun Kardeşim....
26 Ağustos 2016 17:57
 // alii
Cizre ve bu gibi bosalan yerlere Çin zulmü altinda olan türkler ya da suriyedeki turkmenler yerleştirilsin. Osmanlinin iskan politikasının belki faydası olur...
26 Ağustos 2016 14:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler