YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çağrı: "Ne yapın ne edin..."
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saraybosna’da restore edilen İsa Bey İshakoviç Hamamı ile TİKA tarafından restore edilen Hünkar Cami’ni hizmete açtı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çağrı: "Ne yapın ne edin..."
21 Mayıs 2015 / 02:05 Güncelleme: 21 Mayıs 2015 / 08:27

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında temaslarına devam etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak beraberinde eşi Emine Erdoğan, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konsey Üyesi Bakir İzzetbegoviç, Bosna Hersek Bakanlar Kurulu Başkanı Denis Zvizdiç, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Bosna Hersek Reisülüleması Hüseyin Kavozoviç ile İsa Bey İshakoviç Hamamı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen, hamam ve otel olarak hizmet verecek binayı gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bina çıkışında kendisine sevgi gösterisinde bulunan Türk vatandaşlarının yanına gitti.

''Recep Tayyip Erdoğan'' ve ''Uzun adam buraya'' tezahüratları atan Türk gençleriyle ayak üstü sohbet eden Erdoğan, Bosna Hersek’teki üniversitelerde okuyan öğrencilerin, okullarını ziyaret davetine, ''Programımız çok yoğun, onun için başka zaman birkaç günlüğüne geldiğimizde inşallah'' karşılığını verdi.

'Ne yapın edin oyunuzu kullanın'

Bazı gençlerin kayıt sıkıntısı nedeniyle oy kullanamadıkları belirtmesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Oy kullanın. Ne yapın edin, oyunuzu kullanın. Gerekiyorsa Türkiye’ye gelip, havaalanlarında oyunuzu kullanın'' dedi.

Erdoğan, oy kullanmaya Türkiye’ye gidip-gelmek için uçak talebinde bulunan bir gence de gülerek, ''Bakalım çaktırma'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekilerle TİKA tarafından restore edilen Hünkar Cami’ni hizmete açtı. Camiyi gezen Erdoğan, ikindi namazını da burada kıldı.

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler