YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Belçika'ya taziye
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika'da meydana gelen terör saldırıları ile ilgili bir taziye mesajı yayınladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Belçika'ya taziye
22 Mart 2016 / 15:54 Güncelleme: 22 Mart 2016 / 16:30

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika'da meydana gelen bombalı saldırıların ardından bir taziye metni yayınladı.

İşte Erdoğan'ın o metni:

Brüksel Zaventem Havaalanı ile Maelbeek metro istasyonunda bugün vuku bulan insanlık dışı terör saldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Bu menfur saldırılarda yaşamını yitirenlerin yakınlarına ve Belçika halkına en içten taziyelerimi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Çok kısa bir süre önce Ankara’da PKK, arkasından İstanbul’da DAEŞ’in, onlarca insanın hayatına mal olan saldırılarının ardından, şimdi de Brüksel’i hedef alan teröristler, hiçbir insani ve ahlaki değer ve sınır tanımadıklarını, kullandıkları alçakça yöntemler açısından birbirlerinden hiçbir farkları olmadığını bir kez daha göstermişlerdir.

TÜRKİYE BU ZOR GÜNÜNDE BELÇİKA'NIN YANINDADIR

Türkiye bu zor gününde Belçika’nın yanındadır. Farklı terör örgütlerinin alçakça saldırılarına maruz kalmış olan halkımız, Belçika halkının acısını derinden hissetmekte ve paylaşmaktadır.

Türkiye olarak tüm terör örgütleriyle, ayrım gözetmeksizin aynı kararlılıkla mücadelemizi sürdürürken, müttefikimiz Belçika’ya da her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu vurgulamak isterim.

Brüksel’deki menfur saldırılar, terörün bir özgürlük mücadelesi olamayacağını; terörün her türüne karşı hep birlikte mücadele etmemiz gerektiğini açıkça ortaya koymuştur.

ateşle oynayan
 // han mete
ateşle oynayanın eli yanar.müslümanların başına ördükleri bütün terör örgütlerine sonuna kadar sahip çıkıyorlar.fransadaki olaylardan sonra bizim yöneticilerimiz oraya gidip omuz omuza teröre hayır dediler. onlar ne yaptı dil ucuyla kınamaktan başka.milyonlarca öüslüman ölürken kılları kıpırdamayanlar kendi canları azıcık yandımı yandım feryadı ediyor..canı yananın halinden yanan anlar. bizi anlamaya başlarlar belki....
22 Mart 2016 Salı 17:06
 // Rasim DUMAN
"Zulm ile abad olanin / Akibeti berbad olur / . Bruksel'de olen insanlar icin uzgunum. Ama Belcika Devleti icin ayni seyi soyleyemem. Zira onlar teroru adeta davul zurna ile davet ettiler ulkelerine. PKK'lilarin, DHKP-C'lilerin koruyucusu oldular ve olmaya da devam ediyorlar. Afrika'da yaptiklari katliamlari da cok kimse bilmez....
22 Mart 2016 16:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler