YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram mesajı
16 Temmuz 2015 13:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zor zamanlarında kardeşlerimizin yanında yer alarak, tarihe insanlık adına iftihar vesilesi olacak, örnek gösterilecek bir iz bırakacağımıza inanıyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, rahmet, merhamet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif'in sonuna gelindiğini, millet olarak sevgiyle, muhabbetle kucaklaşılacak bir bayrama daha kavuşulduğunu belirtti.

Dünyanın pek çok yerinde Müslümanların, bu bayrama da gözleri yaşlı girdiğini belirten Erdoğan, şunları ifade etti:

"Filistin’de yıllardır süren zulme ve haksızlıklara, Irak'ta yüz binlerce insanın, Suriye'de son 4 yılda 300 binin üzerinde masumun ölümüne seyirci kalan Batı, kendi çıkarlarını korumak uğruna tüm dünyaya telkin ettiği ilkelere sırtını dönüyor. İşte böyle bir ortamda Türkiye, tarihinden, kültüründen, vicdanından aldığı güç ve sorumlulukla hakkı, hakikati, insani değerleri savunma konusunda tutarlı bir çizgi izlemenin çabası içinde. Bu duruşun elbette bize bir maliyeti var. Ama tarihe ve ecdada karşı sorumluluğumuz, millet olarak bu fedakarlığı göze almamızı zorunlu kılıyor."

Erdoğan, "Bugün de zor zamanlarında kardeşlerimizin yanında yer alarak, tarihe insanlık adına iftihar vesilesi olacak, örnek gösterilecek bir iz bırakacağımıza inanıyorum. Ramazan Bayramı, inşallah, millet olarak bu anlayış etrafında yekvücut olmamızı sağlayacaktır" dedi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler