YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Batı'ya rest
Cumhurbaşkanı Erdoğan vize muafiyeti olmazsa geri kabul anlaşmasının sürmeyeceğini açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Batı'ya rest
08 Ağustos 2016 / 12:32 Güncelleme: 08 Ağustos 2016 / 14:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransız Le Monde gazetesine yaptığı açıklamada, darbe girişimi dolayısıyla batılı liderlerin bir bölümünün telefonla aradığını söyledi.

Erdoğan, "Ancak bu sayı yeterli değil. Sıradan bir terörist saldırıyla karşı karşıya değildik." dedi.

“Batılılar darbe girişimi sırasında Türkleri yalnız bıraktı” başlığı atılan mülakatta, Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupalıların da Amerikalılar gibi empati göstermediğini vurgulayarak yeterli desteği vermediklerini ifade etti.

"Empati yapmak yerine ters bir reaksiyon gösterdiler"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le darbe girişimi sonrası yaptığı görüşmeyi de anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Putin, beni taziye için aradığında açığa alınan asker ve memurların sayısıyla ilgili eleştirmedi. Ancak bütün Avrupalılar bana 'Neden bu kadar asker hapiste ve neden bu kadar memur görevden alındı?' diye sordu. Bir yargıda bulunmak için sahada yaşadığımız olayları görmek gerekiyor. Meclis ve MİT bombalandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi savaş uçakları tarafından hedef alındı. 6 kişi şehit oldu. Batılı yöneticiler empati yapmak yerine ters bir reaksiyon gösterdiler. Bu bizi üzdü, bu kabul edilemez."

Erdoğan, Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye karşı samimi olmadığını da vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "53 yıldır kapısında beklediğimiz Birlik, Türkiye’den başka hiçbir ülkeye böyle davranmadı." diye konuştu.

"Vize muafiyeti uygulanmazsa sığınmacı anlaşması devam etmez"

Türkiye’nin 3 milyon göçmen ağırladığını belirten Erdoğan, Avrupa’nın tek kaygısının ise bu insanların topraklarına ulaşmaması olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vize muafiyetinin uygulanmaması durumunda sığınmacı anlaşmasının devam etmeyeceğini belirtti.

İdam cezası konusunda da Erdoğan, ülkede milyonlarca kişi cezanın geri getirilmesini isterse bu isteğin Parlamento tarafından göz önüne alınacağını ve kararı Parlamentonun vereceğini söyledi. 

1_5360_2.jpg

 

BATIYI ÇOK SEVİYORUZ
 // Fenasi Kerem
Bizi AB ye alacaklarının garantisini verseler ve karşılığında hainleri idam etmeyin deseler hükümet hangi hamleyi yapardı?

Aslında mesele çıkar meselesi lakin devletimiz çıkarını halen Avrupada görüyor yani yüzümüze tükürseler yine onlardan vazgeçmeyiz zaten öyle değil mi?

İdam olursa AB ye almayız diyorlar peki idam ettikten sonra bu yasayı kaldırırız zaten AB üyesi değiliz ne fark eder?

Vize muafiyetinin sığınmacı anlaşması ile tek bağlantısı çıkar sağlamak için bir madde olmasıdır!...
08 Ağustos 2016 Pazartesi 17:24
 // Kaan
HELÂL REİS...
08 Ağustos 2016 16:49
Batının çirkin ikinci yüzü
 // Vatansever
Avrupalı ülkeler samimiyetsiz. Çünkü çıkarları kadar bize yakın duruyorlar. Hepsinin ortak paydası ülkemizin kalkınması ve güçlenmesine engel olmak. Bizi sevmiyor, kıskanıyor ama diş geçiremedikleri için, menfaatleri bozulmasın diye iki yüzlü tutumlarını sürdürüyorlar. Bu yüzden bizim düşmanlarımızla sinsice iş birliği yapıp onlara el altından destek sağlamaya devam ediyorlar. Bu yüzden ülkemiz darbe girişimini atlatınca hevesleri kursaklarında kaldı. Bizlere geçmiş olsun bile demediler. ...
08 Ağustos 2016 Pazartesi 16:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler