YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara'daki patlamalarla ilgili flaş talimat
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile ortak basın açıklaması yaptı. Erdoğan, Ankara'daki patlamalarla ilgili olarak, Devlet Denetleme Kurulu'nu görevlendirdiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara'daki patlamalarla ilgili flaş talimat
13 Ekim 2015 / 19:30 Güncelleme: 13 Ekim 2015 / 20:28

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'nin birliğine, beraberliğine, huzuruna, istikrarına, hedeflerine yönelik bu terör saldırısını bir kez daha şiddetle kınıyorum. Şu gerçeğin tüm dünya ve tüm vatandaşlarımız tarafından bilinmesini istiyorum: Bu saldırı Türkiye'ye yapılmıştır. Saldırının hedefi, orada bulunan vatandaşlarımızla birlikte ülkemizin ve milletimizin tamamıdır" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü;

Biz terörü, kendini nasıl tanımladığına, hangi ismi kullandığına, söylemine, yöntemine göre tasnif etmiyoruz, sadece bu sıfatla adlandırıyoruz. Meseleye bu şekilde yaklaşmayan, terör karşısında, terör örgütleri karşısında çifte standart kullanan herkes, açık söylüyorum, teröre destek vermektedir.

"TERÖR ÖRGÜTLERİ ARASINDA AYRIM YAPMIYORUZ"

Biz ölümler arasında ayrım yapmadığımız gibi, katiller arasında da, terör örgütleri arasında da ayrım yapmıyoruz. Tüm terör örgütleri bizim nezdimizde aynı derecede cani, aynı derecede ahlaksız, aynı derecede kötüdür. Biliyoruz ki diğer terör olayları gibi, Ankara Garı'ndaki hadise de bizim için bir sınavdır, bir sınamadır. Allah'ın yardımı, güvenlik güçlerimizin çalışmaları ve milletimizin dirayetiyle, bu sınamadan da başarıyla çıkacağımıza inanıyorum.

ANKARA'DAKİ TERÖR SALDIRISI

Ülkemizde faili meçhuller dönemi uzun yıllar önce kapandı. Diğer olaylar gibi bu hadise de titizlikle araştırılıyor, araştırılacak. Eylemi yapanlarla ilişkiler belirlenecek, suçlular adalete teslim edilecektir. Hükümetimiz bu çalışmaları sürdürüyor. Aynı şekilde Cumhurbaşkanı olarak ben de şu anda Devlet Denetleme Kurulu'nu görevlendirdim ve Devlet Denetleme Kurulumuz da bu konuyu ayrıca onlarda farklı bir bakış açısından ele almak suretiyle Anayasamızın 108'inci maddesinin verdiği yetki ve görevi istinaden kapsamlı bir inceleme ve araştırma yapılmasının talimatını verdim.

HAYATLARINI KAYBEDENLERİN KANLARI DAHİ KURUMAMIŞKEN...

Hayatlarını kaybedenlerin kanları dahi kurumamışken olay yerine gidip seçim gününü işaret edenlerin kendilerince romantik Kasım güzellemeleri yapanları, yaşanan acıları siyasete alet edenleri ibretle izledik. Henüz cenazeler toprağa verilmeden eylem çağrısında bulunanların, hayatı durdurma kampanyası başlatanların iki yüzlülüklerine hep birlikte şahit olduk. Elbette birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma içinde olmamız gereken bir günde kendilerine uzatılan eli anlamsızca, sorumsuzca havada bırakanları da unutmuyoruz. Bu tutumların, bu tavırların hepsinin de teröre, terör örgütlerine hizmet ettiğinin bilinmesini istiyorum.

 // Eyüp Gündoğdu
Sayın Reisim Bizimle Beraber Haşır Neşir Olduğun için Size Özel Sonsuz Teşekkürler Başbakan Oldun VATAN SAHİPLERİNE AİTTİR VE BU VATAN ALLAH'Ü TAALA NIN İZNİ KUVVETİ İLE YAŞAYACAKTIR DEVAM EDECEK YENİ TÜRKİYE İLE GURUR DUYMAYA BAŞLADIM CUMHUR REİSİ OLDUN ARTIK BU VATAN BİZİM OLDUĞUNA İNANDIM ŞİMDİ ÖLSEMDE GAM YEMEM ARTIK BU TERÖRİSTLERİN ARKALARINDA KİM ÇIKARSA ÇIKSIN KÖKLERİNİ KURUTUP KAZIYANA KADAR DEVAM İNŞ'ALLAH AMİİİİİİN...
13 Ekim 2015 21:02
KAPAK......
 // KAZIKLI VOYVODA
ANLAYAN ANLADI KAPAK YADA TIPA OLARAK......
13 Ekim 2015 Salı 20:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler