YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye 'referandum' resti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB'nin Türkiye'yi halkının büyük bir çoğunluğu Müslüman olduğu için kabul etmediğini ifade ederek, "Biz de AB müzakerelerini referanduma götürebiliriz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye 'referandum' resti
22 Haziran 2016 / 20:15 Güncelleme: 22 Haziran 2016 / 20:16

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nin 2015-2016 akademik yılı mezuniyet töreninde konuştu. Erdoğan, AB'ye tepki göstererek, "AB müzakerelerini referanduma götürebiliriz." dedi.

AB MÜZAKERELERİNİ REFERANDUMA GÖTÜRÜRÜZ

Ey Avrupa Birliği, siz bizi halkının büyük bir çoğunluğu Müslüman olduğu için kabul etmiyorsunuz. Evet... Bunun aksini ispat edemezsiniz ve bunu Fransa'nın eski dışişleri bakanlarından bir tanesi bana zaten açık açık söyledi. 

Sayın Davutoğlu da yanımda, üçlü olarak görüşüyoruz ve açık açık söyledi. 'Sizi almazlar dedi Avrupa Birliğine, boşuna uğraşıyorsunuz'. 'Niye ' dedim, 'Müslümansınız' dedi. Biz de milletimize Avrupa Birliği müzakerelerine tamam mı devam mı diye sorarız. AB müzakerelerini referanduma götürebiliriz."

ERDOĞAN'DAN NASIL KURTULURUZ DİYE ÇALIŞMA İÇERİSİNDELER

Türkiye'ye yönelik bir başka güya uyarıyı da Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı yapmış.

Demiş ki komisyon başkanı; 'Eğer Erdoğan ciddi şekilde geri kabul anlaşmasını uygulamama yoluna giderse, o zaman Türklere niçin Avrupa'ya vizesiz seyahat imkanı verilmediğini, Türk halkına kendisi anlatmak durumunda kalır. 

Ey Başkan, sen Türk milletini tanımadın be tanımadın. Bu millet, oradan gelecek vizeymiş, geri kabulmüş, bunların peşinde değil. 

Siz şu anda tam manasıyla Türkiye'nin peşindesiniz, 'eğer Türkiye kapıları açar da bu mülteciler Avrupa'ya doğru yürürse bizim halimiz ne olacak' diye düşünüyorsunuz, bunu düşünüyorsunuz. 

Ve tutuştular, işte bir Edirne'de 60 bin kişi toplandı, tutuştular, 'acaba bunlar oradan Bulgaristan'a, Yunanistan'a doğru gidecekler mi' diye ama biz 3 milyona ev sahipliği yapıyoruz. 

Niye  Biz insana değer veriyoruz, Yaradan'dan ötürü, sizin böyle bir derdiniz yok. Geri kabul, vesaire bütün bunlar, sizin ne kadar sözünüzde durmaz insanlar olduğunuzu gösteriyor. 

Çünkü bu anlaşmaları sizinle yaptık, bunlar yazılı kayıtlarda var. Siz verdiğiniz sözde durmuyorsunuz. İşte sizin çirkin yüzünüz bu, Erdoğan bu çirkin yüzünüzü ortaya koyduğu için çılgına dönüyorsunuz. 
Onun için de 'Erdoğan'dan nasıl kurtuluruz' diye bunun çalışmaları içerisindesiniz.

çokda lazımdı
 // muammer
AB dediğin tek dişi kalmış canavar bunlar kimki bizi alırlarmaı almazlardı paşa gönürlleri pilir onların tepe tepe kullandığı türkiye yok artık onların sadece Gazeteleri var,cum.hürri.sözcüi gibi birde bazı gazetelerin içinde ajanları var tepe tepe kullandıkları satılmış gazetecileri var...
22 Haziran 2016 Çarşamba 23:56
MUTLAKA SORULMALI
 // CEM
Milletin görüşünü almadan bu birliğe katılmak zaten millete saygısızlık olur.Kaldıki tarih önünde bunun sorumluluğu da var...
22 Haziran 2016 Çarşamba 23:34
 // adl
Millete sormaya gerek yok biz ab de and de istemiyoruuuuuz...
22 Haziran 2016 22:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler