YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'li generale: Haddini Bil!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada ABD'li general Joseph Votel'e ateş püskürdü. Erdoğan, "Ülkemdeki darbecileri savunmak senin haddine mi, haddini bileceksin, sen kimsin?" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'li generale: Haddini Bil!
29 Temmuz 2016 / 14:19 Güncelleme: 29 Temmuz 2016 / 15:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe gecesinde çok sayıda şehit verilen Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret etti. umhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretine İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar eşlik etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu saldırılarla sakalımızı kestiler" derken, ABD'li bir generalin açıklamalarına çok sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Bunun kararını vermek senin haddine mi, haddini bileceksin, sen kimsin? Sen benim ülkemdeki, yapılan bir darbe girişimine yönelik, kalkıp bu darbe girişimini püskürten bu devlete teşekkür edeceğine, darbecilerin yanında yer alıyorsun" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından önemli satırlar:

"Silahlı kuvvetlerimizin en üst kademesindeki sorumlusu olan kardeşlerim, emniyet teşkilatımızın en üstündeki sorumlu kardeşlerim. Bir birlik ve beraberlik içerisinde, bu anlamlı bir araya gelişte hepinizi selamlıyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

İÇERİ ALINANLAR İÇİN ONLAR ENDİŞE DUYUYOR....

Sizlerin 15 Temmuz'daki duruşunuz, sizlerin aziz milletimle beraber müşterek duruşu bir hain grubun özellikle saldırılarını püskürtmüştür. 'İçimizde hainler olabilir' demiştim. Bu hainler, geldiler, Özel Harekatımızı bombalamak suretiyle 50 kardeşimizin şehit olmasına vesile oldular. Onlar ihanetleriyle anılacak, şehitlerimiz hiç unutulmayacak. Onlar bu vatanı vatan yapanlar olarak anılacaklar. 
Biz askeriyle, polisiyle, köy korucularıyla ve tüm milletimizle 15 Temmuz'da bir olduk, beraber olduk, iri olduk, kardeş olduk, hep birlikte Türkiye olduk. Türkiye olduk niye biliyor musunuz? Çünkü dünya bu demokrasi nöbetini tutanları sadece izliyor. Sadece bize oralardan geçmiş olsun. Söyledikleri bu. Arkasından 'Gelecek için endişe duyuyoruz.' Endişleri şu; bu içeri alınanlar, tutuklananlar...

ABD'Lİ GENERALE: HADDİNİ BİL, SEN KİMSİN!

ABD'de önemli makamda olan bir general 'İrtibat halinde olduğumuz üst düzey komuta kademesinde olanlardan içeri alınlar olduğunu görüyorum' diyor. İnsan biraz sıkılır. Bunun kararını vermek senin haddine mi, haddini bileceksin, sen kimsin?

Sen benim ülkemdeki, yapılan bir darbe girişimine yönelik, kalkıp bu darbe girişimini püskürten bu devlete teşekkür edeceğine, darbecilerin yanında yer alıyorsun. Zaten darbeci senin ülkende, besliyorsunuz. Benim milletimi asla inandıramazsınız. Milletim bu tezgahın içinde olanları da biliyor. Bu tür açıklamalar, bu olayın arkasında kimlerin olduğunu biliyor. Bu açıklamalarla kendinizi açığa çıkarıyorsunuz. 

SAKALIMIZI KESTİLER AMA DAHA GÜR ÇIKACAK!

Bunlar bu saldırlarla sakalımızı kestiler. Unutmasınsar kesilen sakal daha gür çıkar.  Biz burada daha güzel bir projeyi buraya inşa edeceğiz. Bu ömrümüzü nasıl noktalacağımıza bir belge var mı? Kimisi trafik kazasında, kimisi kalp krizinden gidiyor, kimileri de bu kutlu yolda şahadet şerbetini içiyor. Ne mutlu şehitlerimize. 

 

 

Gör bak
 // ruhsat
yok demek istemiş ki; Türkiyeyi bize teslim edecek şahısları gözaltına almanız, bizim türkiye planlarımızı suya düşürmesinden endişe ediyoruz. O satılmışları serbest bırakın da işlerimiz tıkır tıkır işlesin... Ama yok öyle.. Silah gücü acısından üstünüz diye kendinizi güvende saymayın, asıl güç kuvvetin sahibi kimi galip getirecek şaşacaksınız....
29 Temmuz 2016 Cuma 15:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler